Заборона гліфосату несе загрози для експорту українського зерна в ЄС | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Заборона гліфосату несе загрози для експорту українського зерна в ЄС

9.jpg

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), що об’єднує провідні компанії українського агропродовольчого сектору, висловила занепокоєння намірами Європейського союзу заборонити використання гліфосату в країнах ЄС.

З відповідним листом УКАБ звернувся до Хюга Мінгареллі, голови делегації Європейського Союзу в України. «Від імені українських агровиробників висловлюємо своє занепокоєння разом з виробниками Аргентини, Бразилії, США та європейськими фермерами щодо можливої заборони гліфосату у країнах ЄС. Гліфосат - найпоширеніша активна речовина у світі. Він використовується для виробництва гербіцидів. Українські фермери широко і успішно використовують діючу речовину гліфосат у своїй діяльності», - йдеться у листі-зверненні. – Ми знаємо, що ЄС переглядає реєстрацію гліфосату та хочемо підкреслити важливість позитивного рішення у цьому відношенні. Його використання є життєво важливим для забезпечення харчовими продуктами людства. Гліфосат дозволив здійснити революційний крок в обробітку ґрунту без оранки, що економить час, захищає ґрунтові води та запобігає ерозії. Використовуючи гліфосат, аграрії використовують менше палива, порівняно з традиційною технологією, і тим самим виділяють в атмосферу менше вуглекислого газу».

На думку УКАБ, сьогодні не існує еквівалентної альтернативи гліфосату, тому його заборона матиме негативні наслідки не тільки для фермерів ЄС, але й для українського сільського господарства. «На наш погляд, заборона гліфосату поверне фермерів до нестабільних методів ведення сільського господарства та призведе до створення чорного ринку пестицидів з цією діючою речовиною, оскільки гліфосат продовжуватиме вироблятись у третіх країнах», - вважають в Асоціації.

Заборона використання гліфосату в країнах ЄС може поставити під загрозу діючі торгові угоди України, тому Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» висловлює сподівання, що гліфосат незабаром буде перереєстрований в ЄС.

Нагадаємо, що в основному, гліфосат застосовується у вирощуванні кукурудзи та соняшнику, 40% українського експорту кукурудзи вивозиться до країн ЄС.

Нужно использовать украинские гербициды и развивать их, рынок сильно перенассыщен

https://agro-segment.com.ua/gerbitsidy/

20.03.2018 15:51

самый подделываемый гербицид в Украине и не только)
второй по рейтингу евролайтинг, и ураган форте
http://agro-trade.com.ua/uragan-forte.html
http://agro-trade.com.ua/evrolayting-10l-cena-za-1l.html

09.11.2017 03:29

Ціна на Евролайтинг покищо повністю задовільна.

24.05.2018 23:47
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.