В Україні хочуть знизити акциз на горілку і коньяк | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

В Україні хочуть знизити акциз на горілку і коньяк

46.jpg

У січні-вересні 2017 року ціни на алкогольні напої зросли на 18%, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Держстатистики.

Водночас, за місяць алкоголь в Україні подорожчав на 3%, а з початку року – на 9,2%.

Також зазначається, що у вересні цього року ціни на алкогольні напої в Україні зросли на 17,2%, у порівнянні із аналогічним місяцем минулого року.

Додамо, що у столиці за місяць ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,7%, а з початку року – на 15,1%.

Загалом, в Україні вже кілька років поспіль ростуть акцизи на алкогольну продукцію. В результаті, це призвело до скорочення легального виробництва і зростання тіньового сегмента алкоринку.

При цьому, як відзначають експерти, менше пити українці не стали, а лише в силу бідності, стали віддавати перевагу більш дешевому, а отже, контрафактному, алкоголю.

Тим часом, Кабмін знову ініціював підвищення акцизів на алкогольні напої на 11,2%. Відповідний законопроект перебуває на розгляді в Раді. У комітеті ВРУ ще не вирішили чи будуть його підтримувати.

Нардепи тим часом, внесли до Парламенту проект закону про зниження акцизу на горілку і коньяк. Доля цього документа також буде визначена рішеннями профільного податкового комітету Ради.

За матеріалами: УНН

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.