Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Студенти аграрних спеціальностей вивчають інноваційні технології

AgroNews12101703 (1).jpg

Про необхідність змін в системі агроосвіти говорять всі. Це питання турбує і освітян, і бізнес, і владу. Так, 4 жовтня у Верховній Раді України проходив круглий стіл на тему: «Майбутнє української освіти в часи динамічних змін та невизначеності в світі», де обговорювалась також необхідність вивчення інноваційних технологій у аграрних ВНЗ. Поки на державному рівні стратегія змін у навчальних програмах лише формується, деякі компанії вже активно створюють різні проекти для вирішення питання кадрового дефіциту у агросфері і підвищення кваліфікаційного рівня випускників профільних ВНЗ.

Так, у травні компанія AgriLab представила навчальний проект AgriStart, створений спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України. Вчора у межах програми проекту відбувся перший  практикум з використання інноваційних технологій обстеження ґрунту для студентів аграрних спеціальностей.

На заході зібралися не лише студенти різних курсів та викладачі столичного аграрного ВНЗ, а й слухачі з інших областей. Спікерами теоретичної часини семінару, яка проходила у НУБіП, були Яроcлав Бойко, PhD, СЕО компанії AgriLab, представник Міжнародної організації з точного землеробства (ISPA) в Україні, та Володимир Махота, керівник науково-технічного відділу, головний агрохімік компанії AgriLab. Вони розповіли про те, з чого розпочинається впровадження точного землеробства, як відбувається зонування та картографування властивостей ґрунту, які сучасні методики використовуються для обстеження ґрунту.

Ярослав Бойко звернув увагу студентів, на те, що на 80% нової техніки, проданої сьогодні, є окремі елементи точного землеробства. Також він розповів про ефективність різних технологій точного землеробства: диференційоване внесення добрив дозволяє зекономити до 40% добрив та збільшити врожайність на 3-20%, змінні норми висіву економлять 3-9% насіння, а аналіз грунту підвищує ефективність використання ресурсів до 30% і більше.

Обговоривши з експертами теоретичні питання агрохімсервісу в точному землеробстві, студенти приступили до практикуму з використання новітніх технологій для діагностики ґрунту та стану поля. Для цього вони відправились у Бориспільський р-н до ТОВ «Біотех ЛТД». Тут вони детально ознайомились із принципами роботи та алгоритмами застосування автоматизованих пробовідбірників ґрунту з GPS-прив’язкою, сенсорного обладнання для вимірювання твердості грунту, а також – дронів. Завершився захід інтерактивом із подарунками.

Своїми враженнями від проведення такого виїзного заняття поділився Олег Задорожний, студент ІІІ курсу агробіологічного факультету НУБІП: «Під час сьогоднішнього заходу ми  були не лише слухачами теорії, а й активними учасниками усіх виробничих процесів, які відбувалися на полі. Ми почули багато практичних «кейсів» від експертів, спробували попрацювати із сучасними технологіями. Сьогоднішній семінар дав нам не лише практичний досвід із «азів» точного землеробства, а й натхнення і впевненість у тому, що ми обрали правильну спеціальність – сучасну, цікаву, інноваційну. Хотілося б побільше таких форм навчання».

 

Сьогоднішнє заняття стало першим із циклу семінарів-практикумів, які плануються у межах програми AgriStart. Олександр Гайдай, куратор проекту, розповів: «Ми запланували проведення цілої низки цікавих, пізнавальних, мотиваційних заходів, метою яких є не лише поєднання теорії і практики у навчальному процесі, а й стимулювання студентів до впровадження інновацій, розвитку їх новаторських ініціатив, пошуку нових агрономічних рішень. Це не лише семінари, практикуми, участь у наукових дослідженнях, а й  стажування у найкращих виробничих компаніях, хакатони, гранти на навчання за кордоном тощо. Компанія AgriLab створила проект AgriStart з метою відкриття доступу студентам до сучасних технологій та найкращих світових агрономічних практик. Аграрний сектор в Україні відчуває гострий кадровий дефіцит та  потребує висококваліфікованих фахівців, які будуть сміливо впроваджувати новаторські рішення. Адже інновації – це рушійна сила економічного розвитку».  

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.