Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

У майбутньому сільське господарство потребуватиме менше людей

347.jpg

Обличчя сільського господарства через десяток років кардинально зміниться. Техніка працюватиме без операторів, у рослинництві й тваринництві буде залучено менше людей. Таку думку на Київському міжнародному економічному форумі висловив Алекс Ліссітса, президент ІМК.

Приміром, у Голландії вже немає такої професії як оператор машинного доїння. Всім керують роботи.

«В майбутньому в агросекторі істотно збільшиться кількість ІТ-персоналу. Процеси стануть більш системні і управляти стане складніше, – вважає Ліссітса. – Челендж на найближчі 10 років – що робити з величезними потоками інформації, і як на її основі приймати ефективні рішення».

Разом з тим, планувати свою діяльність на 10-15 років агрокомпаніям складно. Невирішеним залишається питання ринку землі, за останні 5 років стільки ж разів змінилась система оподаткування.

«Щоб будувати довгострокові плани, потрібно власникам надати можливість продавати, а компаніям купувати землю, – міркує Юрій Косюк, засновник «Миронівського хлібопродукту». – Коли земля стане власністю, вона перейде до того, хто на ній працюватиме. Він зможе будувати плани і на 20, і на 30 років».

За матеріалами: landlord.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.