Як виживають фермери Донбасу? Звіт ФАО | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Як виживають фермери Донбасу? Звіт ФАО

AN_179.jpg

Якою може бути роль сільського господарства у покращенні економіки Донецької та Луганської областей, як воно може виділяти більше доходів до бюджету об’єднаних громад та які дії потрібні від уряду та міжнародних партнерів для стимулювання створення можливостей для працевлаштування у аграрному секторі. Ці питання стали ключовими темами комплексного дослідження Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН ФАО, результати якого були представлені сьогодні в Києві.

В рамках заходу експерти ФАО відзначили, що збройний конфлікт і пов'язана з ним нестабільність завдали колосальної шкоди сільськогосподарському сектору вищевказаних регіонів.

«Фермери уздовж лінії розмежування стикаються з різними проблемами: високі процентні ставки, складність доступу до фінансування, відсутність можливостей для оренди сільгосптехніки і ринків збуту для продукції, що виробляється», - йдеться в звіті ФАО, представленому за результатами дослідження.

При цьому основними проблемами фермерів експерти ФАО назвали погане орієнтування та пріоритезацію регіона в рамках національних програм підтримки агробізнесу, а також високі ціни на сільськогосподарські ресурси. До того ж, регіональний досвід показав, що розвиток ланцюга доданої вартості є найбільш ефективним способом забезпечення стійкого, комерційно життєпридатного бізнесу в сільській місцевості, який буде забезпечувати населення зайнятістю та коштами для існування. Також у  більше ніж 90% фермерів з Донбасу виникають проблеми з логістикою та наявністю виробничих потужностей.

Основна мета дослідження полягала у визначенні практичних моделей для стійких харчових систем і більш ефективних ланцюжків доданої вартості, більш конкурентоспроможних агропродовольчих підприємств, покращеної якості продукції і діючого маркетингу.

«Ці цілі можуть бути досягнуті шляхом надання допомоги цільовим групам фермерів і відновлення або поліпшення їх сільськогосподарського виробництва», - йдеться в повідомленні ФАО.

«Існує важлива і термінова необхідність в підтримці ініціатив дрібних і середніх фермерів з просування їх виробництва, переробки та маркетингу і стабілізації місцевої економіки. Задоволення цих потреб забезпечить вирішення для людей з низьким рівнем доходу і людей, які потребують продовольства, і в той же час дозволить інтегрувати значну частину внутрішньо переміщених осіб», - сказав координатор надзвичайної програми ФАО в Україні Фаррух Тоїров.

Звіт ФАО, зокрема, акцентує увагу на нагальну необхідність створення сприятливих умов для ведення бізнесу та рекомендує поліпшити доступ до інвестицій і фінансування, поліпшити доступ до послуг у сільській місцевості і застосовувати підхід, заснований на ланцюжку доданої вартості.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

  

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.