Пітер Шипош: у нас є все, щоб виробляти насіння соняшнику в Україні навіть краще ніж те, що імпортується

02.10.2017 15:34
 • Система контролю якості, що існує в середині компанії DuPontPioneer, є не менш жорсткою, а подекуди навіть й більш вимогливішою, ніж державні вимоги до сертифікації насіння. Це зроблено з метою надання клієнтам компанії найякіснішого продукту, що відповідає усім необхідним міжнародним стандартам. Про це повідомила директор Компанії DuPont Pioneer Олена Дуніна під час брифінгу для журналістів, що відбувся в рамках відкриття нової лінії з виробництва насіння соняшнику на заводі у с. Стасі на Полтавщині.

  «В Австрії у нас розташована  лабораторія з перевірки якості насіння кукурудзи, а перевірка соняшнику здійснюється у Франції. І з усіх заводів компанії насіння однаково поступає на контроль якості. Якщо воно не проходить його, то воно не піде на ринок жодної країни. Це добре знають українські фермери. Ми дуже вдячні тим нашим агрохолдингам та іншим партнерам, які купують українське насіння Pioneer»,- зазначила Олена Дуніна.

  Під час брифінгу було підняте й питання подекуди недовірливого ставлення українських аграріїв до вітчизняного насіння. Яким чином компанія збирається переконувати клієнтів у зворотньому, розказав керівник з виробництва насіння сільськогосподарського підрозділу компанії DowDuPont в Європі Пітер Шипош:

  «Про прискіпливе ставлення аграріїв до насіння, виробленого в Україні, ми знали  з самого початку, коли почали інвестувати у будівництво заводу. Варто сказати, що в с. Стасі зараз найсучасніший завод, куди було привезено найсучасніше обладнання. Фізично у нас є все, щоб робити тут насіння навіть подекуди краще ніж те, що імпортується. Якщо ми говоримо про польове виробництво, то тут ми платимо свою ціну за те, що ми вчимося. В перший рік, коли ми вирощували наш соняшник, то вся продукція була не найкращої якості і, звісно, вона не потрапила на ринок. Це було не від того, що щось погано робилося на заводі, а від того, що така якість була отримана з поля. Відповідно, контроль за дотриманням технології в полі є найважливішим фактором у виробництві насіння. Адже якщо з поля прийшло погане насіння, то ми його вже не змінимо – це елементарні закони біології. Лише минулого року ми почали виробляти насіння, яке дійсно від нас очікує український фермер. Ми постійно шукаємо партнерів, які б нам допомогали вирощувати якісне насіння і яке б відповідало стандартам українських агровиробників».

  Представники DuРont Pioneer також зазначили, що сьогодні насіння кукурудзи, що виробляється в Україні, успішно експортується до країн Європи . І це найкращий доказ того, що якість насіння, виробленого в нашій країні, відповідає європейським стандартам. Коли норми українського законодавства щодо насіння соняшнику відповідатимуть стандартам OECD, це стане також можливим і по цій культурі.

  Компанія планує, що нова насіннєва лінія забезпечить агровиробників в Україні на 70% насінням соняшника DuPont Pioneer.

   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: