Масштаб корупції в аграрному комплексі - в інфографіці і цифрах від НАБУ | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Масштаб корупції в аграрному комплексі - в інфографіці і цифрах від НАБУ

Розмір збитків від корупційних схем, викритих детективами Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними бюро, корупція в галузі АПК - це переважно махінації з землею і розтрата коштів і майна державних підприємств.

Зараз НАБУ розслідує незаконні оборудки з майже 8 тис га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава.

Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (НААН).

«У 2008-2016 роках вона ініціювала прийняття ряду рішень, згідно з якими 100 Га державних земель перейшли у приватну власність. Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально «задовольняла конституційні права громадян», а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків», - повідомляє НАБУ.

Інша схема, до якої вдаються корупціонери, полягає в розтраті коштів і майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродують її за ринковими.

«В результаті доходи осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, було завдано збитків ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація». За даними фактами детективи НАБУ розслідували менше п'яти кримінальних проваджень. Дві справи вже передані до суду», - йдеться в повідомленні бюро.