Херсонщина зацікавлена у вирощуванні та експорті волоського горіха | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Херсонщина зацікавлена у вирощуванні та експорті волоського горіха

1908.jpg

Для Херсонської області, яка протягом багатьох років спеціалізується на виробленні плодоовочевої та зернової продукції, промислове вирощування волоського горіху є досить новим напрямком, який вимагає використання особливих агротехнологій із урахуванням кліматичних особливостей регіону, проте горіхівництво – галузь, яка може сприяти збільшенню прибутку регіону за рахунок збільшення експорту продукції з високою доданою вартістю. Про це інформує прес-служба Херсонської ОДА.

Сьогодні волоський горіх є однією із стратегічних культур, яка користується великим попитом в Європі: щорічно країни ЄС потребують додатково 100 тис. тонн волоського горіху, а Україна в свою чергу є лідером з експорту горіху в Європі та посідає 4 місце в ЄС по його виробництву.

Саме це питання було обговорено на «круглому столі» на тему  «Горіхівництво: хобі чи бізнес в сучасних ринкових умовах».

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Маргарита Степанова зазначила, що горіхівництво є перспективним напрямком для Херсонщини, адже область має значений логістичний потенціал для здійснення експорту даної продукції. Вона повідомила, що на сьогоднішній день частка промислового виробництва волоського горіху у сільськогосподарських підприємствах Херсонщини є досить невеликою - левова доля горіху виробляється саме в одноосібних та приватних господарствах.

Вона виразила сподівання, що аналогічно із нещодавнім успішним проектом по створенню асоціації виробників меду Херсонської області, буде створена асоціації горіховодів Херсонщини, яка зможе, об’єднавшись, вирішувати проблеми і задачі, що диктує сьогодні ринок.

В свою  чергу Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії», звернув увагу, що виробники волоського горіху в Херсонській області є розрізненими та відокремленими один від одного, тому ринок горіху є відповідно неорганізованим, без чіткої цінової політики. В той же час, все більше херсонських фермерів оцінюють горіховий бізнес, як цікавий і перспективний.

Але з моменту висадження горіхового саду доведеться чекати кілька років до отримання перших прибутків, проте отримувати дохід можна протягом досить тривалого часу – сортові горіхи плодоносять в середньому 60-80 років, тому прогнозується, що цей напрямок буде в подальшому активно розвиватись на території Херсонської області.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.