Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

На Дніпропетровщині рейдери здійснили захоплення сільгосппідприємства (оновлено)

Dnepropetrovskaya_obl_.jpg

У п’ятницю 15 вересня на поля агропідприємства «Агроволодар» в с. Личкове Магдалинівського району Дніпропетровської області у супроводі держвиконавця було доставлено 7 комбайнів, щоб почати збір врожаю.

Про це розповів керівник сільгосппідприємства «Агроволодар» Василь Кузнєцов.

«Сам вибір часу прибуття і дня тижня перед вихідними, коли держустанови закриваються — це перша ознака рейдерства. На наші поля збирати наш урожай прибули рейдери», — каже Василь Кузнєцов.

Фермер пояснив схему рейдерського захоплення його врожаю: вона пов’язана неконституційною та незаконною концентрацією повноважень, яку в ході непродуманих реформ отримав Мін’юст.

«До 2016 р. земельні паї в Личковому орендувало ТОВ АФ «Олімпікс-агро». Коли ж термін держреєстрації договорів з «Олімпіксом» закінчився, наше підприємство на законних підставах уклало з селянами нові договори, провело абсолютно законну їхню державну реєстрацію в реєстрі. Це було восени 2016 р. У цьому році ми засіяли поля, виростили врожай, і раптом сюди є колишні орендарі і збираються при силовій підтримці правоохоронців вкрасти у нас урожай», — обурюється фермер.

Як з’ясувалося, комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації без запрошення сторін і розгляду аргументів по суті, в односторонньому порядку скасувала реєстрацію договорів оренди власників земельних паїв з підприємством «Агроволодар». Зроблено це було наприкінці липня 2017 р., коли урожай на полях майже поспів.

«На підставі цього незаконного ні за формою, ні за суттю рішення комісії міністерства, в обхід усіх чинних правових норм держави, люди міністра Петренка дозволили вкрасти у нас вирощений нами урожай», — заявив Василь Кузнєцов.

Він пояснив, що в результаті цих рейдерських дій не просто будуть пограбовані підприємство і власники земельних паїв, головні результати будуть мати політичний характер.

Аграрій попередив рейдерів і правоохоронців, що без бою жителі Личкового і співробітники «Агроволодара» свій урожай не віддадуть.

Сьогодні, 20 вересня 2017 року, редакція Аgronews.ua отримала лист з позицією Мін’юсту з цього питання:

«Офіційно заявляємо, що звинувачення на адресу Мін’юсту та Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з боку керівника сільгосппідприємства ТОВ «Агроволодар» Василя Кузнєцова не відповідають дійсності. Наголошуємо, що під час державної реєстрації договорів оренди землі, укладених між власниками земельних ділянок та ТОВ «Агроволодар», приватний нотаріус не перевірив вже зареєстровані права оренди на ці ділянки. Відтак повторно зареєстрував оренду паїв, вже орендованих іншим сільгосппідприємством. Саме тому рішення Комісії про скасування реєстрації договорів оренди власників земельних паїв з підприємством «Агроволодар» є правомірним. Комісія у межах своїх повноважень та згідно з вимогами законодавства скасувала реєстрацію оренди для ТОВ «Агроволодар», яка виникла другою, оскільки у іншого підприємства були чинні на той час договори оренди, зареєстровані до 2013 року у встановленому законом порядку», - наголосили у прес-службі Мін’юсту.

 

За матеріалами: kurkul.com

Браво, Петя, браво...

20.09.2017 11:27
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.