Історія агроуспіху: DuPont Pioneer

31.08.2017 11:53
 • ІА AgroNews.ua розпочинає новий проект «Історія агроуспіху». Через мотивуючі історії становлення та розвитку світових брендів, міжнародних агрокомпаній, ми покажемо новаторів, не схильних відступати перед труднощами, поступатися власними ідеями та цінностями. Ми прагнемо показати тих, хто здатен перемагати у глобальному світі і успішно працювати в Україні, інвестуючи в її розвиток.

  Сьогодні героями «Історії агроуспіху» стала компанія Dupont Pioneer – провідниий світовий виробник гібридів насіння. Це історія про активних новаторів, відповідальних та  енергійних людей, які реалізуючи власні мрії та цілі змінюють аграрну галузь в Україні на краще.

  Історія Pioneer. Як все почалося

  Все почалося ще у 1926 році, коли Генрі А. Уоллес, майбутній Міністр сільського господарства та віце-президент Сполучених Штатів в адміністрації Франкліна Д. Рузвельта, заснував разом з невеликою групою бізнесменів із Де Мойну підприємство, що пізніше стало зватися «Хай-Бред Корн Компані».

  Тоді гібридизація кукурудзи була ще на початковому етапі в наукових лабораторіях вчених. Загальноприйнятною була практика, коли фермер просто зберігав частину врожаю та висівав її наступного року. Уоллес подивився на це ширше, ще в юнацькі роки він усвідомив можливість підвищення врожайності кукурудзи за рахунок цілеспрямованої інбредної селекції. В середині 20-их років минулого століття він уже широко експериментував з гібридизацією. Він вірив, що, як тільки фермери збагнуть всі переваги, вирощуванню кукурудзи з гібридного насіння належитиме майбутнє та існуватиме величезний ринок для таких продуктів.

   

  У перший рік новостворена компанія виробила близько 25 тон насіння та реалізувала 65% цього насіння, чим започаткувала період постійного зростання, що тривав більш, ніж півсторіччя. Це була перша компанія, яка присвятила себе винятково розробці, виробництву та реалізації гібридного насіння кукурудзи. В середині 30-их років до назви компанії було додано слово Pioneer (тобто «перший»), щоб вирізнити себе від інших компаній, які займались гібридною кукурудзою. Фермери швидко переконались в перевагах нової селекції. Гібридні рослини росли прямими на відміну від слабеньких рослин перехресно-запилюваної кукурудзи, що використовувались в той час. Гібридні сорти давали до 6 ц/га вище врожай, ніж звичайні.

  В кінці 30-их років Pioneer розширив свою діяльність з продажу на штати Міннесота і Південна Дакота та далі на схід в Іллінойс, Індіану та Огайо. Перед початком другої світової війни Pioneer був одним із лідерів з продажу гібридного насіння кукурудзи в США.

  У 1971 році компанію було перейменовано в «Піонер Хай-Бред Інтернешенл, Інк.» Компанія зросла і з 1973 року вийшла на ринок цінних паперів, а через два роки акції Pioneer стали котуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі. З 1999 року Pioneer є 100% дочірнім підрозділом фірми «Дюпон де Немур», та є частиною її підрозділу «Сільське господарство та продукти харчування».

  DuPont Pioneer в Україні

  Історія компанії DuPont Pioneer в Україні почалася у 1959 році, коли тодішній очільник СРСР Микита Хрущов відвідав американський штат Айова. Він повернувся до СРСР із чітким баченням подальшого розвитку сільського господарства. Крім того, він привіз із собою гібриди кукурудзи торгової марки Піонер®, які придбав у Росуелла Гарста, ексклюзивного дистриб’ютора продукції Pioneer і прогресивного на той час фермера.

  Завдяки цій історичній події у 1970-х роках Радянський Союз почав купувати у компанії Pioneer інбредні лінії кукурудзи, які використовувалися в селекційних програмах радянських науково-дослідних інститутів рослинництва.

  Варто зазначити, що завдяки цій історичній події у 1970-х роках Радянський Союз почав купувати у компанії Pioneer інбредні лінії кукурудзи, які використовувалися в селекційних програмах радянських науково-дослідних інститутів рослинництва.

  Вже у 1986 році  Компанія Pioneer офіційно розпочала свою діяльність в СРСР із закладки польових дослідів в Україні та Росії.

  Історія компанії вже у незалежній Україні почалася з відкриття свого представництва у Києві в 1998 році  і одночасним початком роботи з випробування нових гібридів кукурудзи та соняшнику. В ці часи Dupont Pioneer утверджується як постачальник високоякісних гібридів для українських умов сільського господарства.

  В 2009 році Компанія Pioneer оголосила про організацію науково-дослідницької станції у с. Любарці, розташованого за 50 км від м. Києва. Вже за рік, у 2010-му, цей центр буде відкрито. На ній проводяться випробування і виведення спеціально адаптованих до агроекологічних умов України гібридів кукурудзи та соняшнику,. Інвестиції, закладені у будівництво стнації, були стратегічним рішенням, спрямованим на значне розширення селекційної програми в Україні шляхом проведення дореєстраційних випробувань та аналізу отриманих даних, що сприяло розширенню продуктового асортименту. Центр відіграє ключову роль і забезпечує лідируючу позицію компанії Pioneer у виведенні на український ринок нових високопродуктивних гібридів  кукурудзи та соняшнику.

  В 2011 році Компанія Pioneer приступила до будівництва нового логістичного комплексу у с. Стасі Диканьського району Полтавської області. Перший етап реалізації проекту передбачав будівництво складських та офісних приміщень, майстерень, комунікацій і під’їзної дороги, а другий – готового до експлуатації заводу з виробництва насіння кукурудзи та соняшнику. Інвестиції у виконання першого етапу проекту склали біля 10 мільйонів доларів США.

  Вже у 2012 році Компанія Pioneer оголосила про намір інвестувати понад 40 мільйонів доларів США у будівництво заводу з виробництва насіння у с. Стасі Диканьського району Полтавської області. Відкриття заводу відбулося в 2013 році. Вкладення у будівництво заводу – одна з багатьох інвестицій компанії, спрямованих на підтримку розвитку місцевого товарного виробництва насіння кукурудзи та соняшнику Піонер® і сприяння збільшенню продуктивності та ефективності вирощування цих культур українськими аграріями. Наступного року компанія інвестувала додаткові 11 млн долдарів в розширення заводу, а на початку 2017 оголосила про 5 млн доларів інвестицій в нову лінію по виробництву насіння соняшнику.

  Наразі DuPont Pioneer є провідним світовим розробником та постачальником сучасних технологій в галузі генетики рослин, який забезпечує високоякісним насінням сільгоспвиробників в більш ніж 90 країнах світу. Pioneer надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи сталого ведення сільського господарства в усьому світі.

  Сьогодні в компанії DuPont Pioneer в Україні працює близько 200 співробітників, включаючи біля 80 агрономів-консультантів, які просувають продукцію торгової марки Піонер® в Україні.

   

  Успіх компанїї був би неможливий без зворотного зв’язку зі своїми клієнтами. Тому Pioneer пропонує їм агрономічну підтримку, а також співпрацює з українськими сільгоспвиробниками, які надають поля для проведення наукових досліджень та висівають батьківські форми гібридів Піонер. Крім того, компанія всіляко допомагає клієнтам в непростих фінансових умовах – надає бонуси, пропонує знижки, програми лояльності та програми пересіву. 

  Оскільки у всьому світі у різних виробничих галузях з’являється підроблена продукція, компанія Pioneer надзвичайно серйозно розглядає це питання та продовжує оперативно реагувати на випадки появи на ринку підробок.

  У 2010 році компанія Pioneer першою серед насіннєвих компаній впровадила низку додаткових заходів, спрямованих на захист своєї продукції від підробок. Дистриб’ютори та споживачі можуть легко ідентифікувати оригінальну продукцію Піонер® завдяки технології розпізнавання IZON, яка дозволяє швидко переконатися у її справжності.

  Технологія розпізнавання IZON дозволяє захистити споживачів України від підробок упаковок насіння кукурудзи, соняшнику та рапсу завдяки нанесенню на них знаку з голографічним захистом.

  Завдяки використанню передових технологій при виробництві продукції, інвестиціям в інфраструктуру та новим засобам безпеки, компанія Pioneer надає своїм клієнтам найвищий рівень захисту від підробок, який є унікальним для даної галузі на сьогоднішній день.

   

   


   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: