Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

В Україні зроблено перший крок до створення кластера з льонарства – Ірина Костюшко

AN_160.jpg

Ефективно взаємодіяти учасникам українського ринку льону має допомогти створення спеціального кластера, що також дозволить залучати інвестиції, стимулювати впровадження інновацій, розробляти спільні маркетингові стратегії тощо. Про це заявила власник агрокомпанії «Зоря», ідеолог Всеукраїнського Фестивалю льону Ірина Костюшко, виступаючи перед учасниками Фестивалю, що відбувся минулої суботи на Житомирщині.

«Є три головні критерії для створення кластера – це  географічна концентрація, об’єднання організацій та інститутів, ідея, яка всіх об’єднує.  Кластер не може формуватися на порожньому місці. Потрібно, щоб була активна, потужна, діюча, галузева асоціація. Саме тому ми зробили перший крок та створили Громадську спілку «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України», - зазначила Ірина Костюшко. 

За словами Ірини Костюшко, наразі міста та регіони зацікавлені в розвитку кластера, адже це не тільки робочі місця, податки в місцеві бюджети, рівень життя, «але й імідж, сенс існування регіону».

Пані Ірина також навела конкретні приклади успішного існування кластерів в світі. Так, кластер, що діє в місті Далтон (США), де мешкає всього 25 тис. жителів, займає 50% світового ринку килимів, а у французькому селі Брель на 3 тис. жителів виробляється 65% світового ринку парфумерних засобів.

Однак тільки конкуренцією взаємодія в кластері неможлива – більше того перед вигодами співробітництва вона виступає на другий план. Необхідно побороти конкурентне мислення в масштабі кластера.

В ході свого виступу, головний ідеолог Всеукраїнського фестивалю льону назвала також передумови, без яких неможливе створення кластера: природні ресурси (ґрунти, клімат), традиції, культурна складова, обмеження (надзвичайний попит), людський капітал.

При цьому Ірина Костюшко підкреслила, що тільки конкуренцією взаємодія в кластері неможлива. «Більше того перед вигодами співробітництва вона виступає на другий план. Необхідно побороти конкурентне мислення в масштабі кластера»,- зазначила власниця агрокомпанії «Зоря».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Житомирщині за 2 роки збудують завод з переробки льону 

 

 

 

 

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ