Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Світові тенденції цін на зернові

7_05.jpeg

10 серпня вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство. Публікуємо основні висновки.
 

Світові тенденції цін на зернові

Міжнародні ціни на пшеницю в липні продовжували зростати через побоювання щодо якості, особливо – щодо пшениці з високим вмістом білку. Тим не менш, ріст цін був обмежений перспективами достатньої кількості світових поставок. Експортні ціни на кукурудзу залишалися практично незмінними, тоді як уповільнення попиту на рис обмежило зростання котирувань рису.

У Східній Африці ціни на зернові культури у більшості країн значно скоротилися протягом другого місяця поспіль – на фоні нових врожаїв у липні – але залишалися загалом вищими, ніж роком раніше. Проте, в Ефіопії ціни на кукурудзу ще більше зросли і досягли рекордних рівнів, підкріплені непевними перспективами на врожаї зернових культур у 2017 році.

У більшості  країн СНД з початком нового урожаю ціни на картоплю різко впали з рекордних чи майже рекордних рівнів червня. Ціни, однак, залишалися вищими, ніж у липні минулого року, після різкого зростання минулих місяців (Food Price Monitoring and Analysis #7, 10  August 2017, p.1).
 

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, долл. США за тонну,
липень 2015 – липень 2017Джерело малюнків: Food Price Monitoring and Analysis #7, 10  August 2017, p. 2.
 
Попередження про аномально високі ціни

У 9 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Ефіопія, Кенія, Нігер, Нігерія, Сомалі, Південний Судан та Шрі-Ланка (Food Price Monitoring and Analysis #7, 10  August 2017, p.1).
 
Тенденції цін на зернові у СНД

У країнах-експортерах СНД експортні ціни на борошномельну пшеницю в липні зросли в Російській Федерації та в Україні через побоювання щодо якості та в зв'язку деякими затримками врожаю, і були вищими, ніж роком раніше. Натомість, в Казахстані ціни протягом липня залишалися незмінними і меншими, ніж торік – внаслідок низької торговельної активності, адже трейдери в основному виконують попередньо підписані контракти. В цих країнах внутрішні ціни на пшеничне борошно в липні були відносно стабільними.
 
Аналогічним чином, у країнах-імпортерах СНД ціни на пшеничне борошно протягом останнього місяця практично не змінились. У Киргизстані ціни на пшеничне борошно були стабільними та нижчими, ніж у липні минулого року внаслідок адекватного постачання на ринку. У Таджикистані ціни на деяких ринках практично не змінювалися або зменшувались, але залишалися загалом більшими, ніж у липні минулого року через слабкість місцевої валюти та високі витрати на виробництво, а ціни на паливо в середньому на 20% перевищували минулорічний рівень. У Республіці Молдова ціни на пшеничне зерно та пшеничне борошно сезонно знижувались у липні та були нижчими, ніж роком раніше. У Грузії ціни на пшеничне борошно дещо знизились у липні, але були лише трохи вищими, ніж у відповідному місяці минулого року.

У Вірменії ціни на пшеничне борошно (перший сорт) скоротилися в липні і були нижчими за рівень роком раніше. У Азербайджані ціни на пшеничне борошно залишалися вищими ніж у червні минулого року, головним чином, за рахунок зменшення імпорту пшениці, який, згідно офіційних повідомлень, за перші п'ять місяців цього року скоротився приблизно на 40 відсотків у порівнянні з відповідним періодом минулого року (Food Price Monitoring and Analysis #7, 10  August 2017, p.14).
 

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, 
липень 2015 – липень 2017 р., дол. США за тонну

Джерело малюнку: Food Price Monitoring and Analysis #7, 10  August 2017, p.14

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.