Перепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культур

11.08.2017 09:10
 • Погода неодноразово підносила сюрпризи українським аграріям в поточному сезоні. Спочатку сувора зима мала значний вплив на стан посівів озимих культур. Потім холодна весна негативно позначилася на розвитку ранніх ярих зернових і олійних. У свою чергу, поточне посушливе літо поставило під загрозу врожаї пізніх зернових у фермерів практично на всій території країни. AgroNews.ua вирішив розібратися чого чекати аграріям в подальшому та як мінімізувати можливі ризики від втрати врожаю.

  За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», перепади температури і відсутність продуктивних опадів в кінці другої декади липня, сприяючи в цілому збору врожаю ранніх колосових культур, були надзвичайно несприятливими для формування продуктивності пізніх ярих культур, особливо, кукурудзи, коренева система якої перебуває головним чином в півметровому шарі грунту, а він, на жаль, сьогодні слабо забезпечений вологою.

  Зниження температури повітря до 23-25 ​​градусів Цельсія в денні години і 9-12 градусів вночі негативно вплинуло на процеси росту і розвитку кукурудзи як теплолюбивої культури. Відбувається затримка проходження рослинами фенологічних фаз на 6-7 днів.

  Посіви ранніх ярих зернових культур (пшениця, овес, тритикале) знаходяться на початку повної стиглості зерна, а ячменю ярого – в фазі повної стиглості. У свою чергу, у рослин гречки відбувається формування і дозрівання насіння.

  Однак, агрономи господарств Чернігівської області повідомляють про незадовільний стан посівів сої. Сильні дощі, які пройшли по території регіону минулого тижня викликали полягання посівів даної культури.

  В даний час масляна в основному знаходиться в стадії цвітіння. При цьому більшість аграріїв чекає середній показник врожайності на рівні і 2,5-2,6 т / га.

  «Виходячи з цього, вже сьогодні можна зробити висновок, що швидше за все, аграріям не уникнути втрат врожаю в результаті погодних умов», – зазначає гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

  За словами експерта, якщо мова йде про страхування пізніх ярих, то мінімізувати свої ризики фермер може вже сьогодні завчасно застрахував свої посіви від погодних катаклізмів.

  «Для таких випадків компанія «Агрориск» може запропонувати своїм клієнтам програму комплексного страхування врожаю «Мультиріск», що включає в себе, в т.ч., і страхування від таких ризиків як посуха, злива, вогонь і т.ін. Страхова сума за даною програмою визначена в розмірі вартості майбутнього врожаю. По кожному випадку, фахівцями компанії «Агрориск» проводиться обов’язковий передстраховий огляд врожаю і оцінка збитку безпосередньо в полі. Програма «Мультиріск» є ефективним інструментом для мінімізації збитків аграрія внаслідок погодних катаклізмів. Адже наша компанія гарантує виплати своїм клієнтам в разі настання страхового випадку згідно укладеного договору», – зазначив Володимир Юдін.

  Довідкова інформація про «Агрориск»   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: