Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Чому дорожчає курятина в Україні

kuryatina.jpg

Подорожчання м'яса курей в умовах монопольного ринку в Україні пояснюється виключно зростанням експорту.

Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише ГолосUA.

«Виробництво курятини на сьогоднішній момент повністю індустріалізовано, основний сегмент ринку виробляється промисловим способом, причому декількома виробниками, а коментувати ситуацію на монопольному ринку може тільки Антимонопольний комітет», - пояснив експерт.

За його словами, в ситуації з винятковим положенням на українському ринку виробники курятини використовують для збуту ту продукцію, яка в силу тих чи інших причин не потрапляє на зовнішні ринки.

Так, за перевиробництва курятини та курячих яєць в умовах експортних обмежень монополіст знижує ціну на продукт в Україні і позбавляється від надлишків.

Коли ж експорт зростає, як пояснив О. Пендзин, пропозиція на внутрішньому ринку різко скорочується, і ціни, відповідно, підскакують. Так, наприклад, в ситуації з яйцями коливання вартості можуть доходити до 40% протягом місяця-двох.

Нагадаємо, за підсумками перших шести місяців 2017 року, в Україні було вироблено 529,3 тисячі тонн м'яса птиці. Із загального обсягу, 431,8 тисяч тонн становить свіже та охолоджене м'ясо, ще 97,5 тисяч тонн вироблено замороженої продукції. В цілому, за січень-червня обсяги виробництва м'яса птиці в Україні зросли на 25,3%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо розглядати свіже та охолоджене м'ясо, то його виробили на 46% більше, ніж рік тому.

 

"Коли ж експорт зростає, як пояснив О. Пендзин, пропозиція на внутрішньому ринку різко скорочується, і ціни, відповідно, підскакують."

Объясните, пожалуйста, как это связано? То, что страна начинает продавать больше заграницу, население Украины станет меньше кушать птицы????!!!!!!

Может наоборот? цены подскакивают и у людей нет денег покупать "золотую" курицу, поэтому и предложение падает?

14.08.2017 11:05

Пані Даріє, напевно, через неправильне розуміння таких економічних понять як "попит" і "пропозиція" Ви неправильно зрозуміли твердження, яке цитуєте на початку свого коментаря. І внаслідок цього виникає обурення, яке погано впливає на Ваше здоров'я.
Пан О. Пендзин пояснив, що скорочується не попит, а саме _пропозиція_ (тобто обсяг продукції, що її товаровиробник виставляє на продаж). Тобто саме той процес, про який говорите й Ви.
У таких випадках нормальні уряди вдаються до експортного квотування чи мит. Шкода, але в Україні так і не утворилася нормальна влада.

05.09.2017 03:55

Курятина в Украине достигла цены на Свинину,телятину. В развитых странах кцурятина в 3 раза дешевле свинины,говядины. И только аллигатором Рябы и курчат всё мало бабла, потому что жопу зимой бояться застудить и живут эти пиндосы в тёплых странах. Где госрегулирование рынков??? Хочешь дом = 20 % соцжилья, хочешь ТРЦ = соцклиника или школа. Маркетов и так хватает не с соцценнами н каждом углу. ГДЕ ГОСУДАРСТВО ВООБЩЕ В РЕШЕНИИ СОЦВОПРОСОВ???. Косюка и ему подобных = через ЧЕСТНОЕ НАБУ с привлечением!!! Этим Набумовцы олько заявляют, где результаты "посадили /расстрляли"? Г..доны за наши кровные налоги.

30.07.2017 19:12
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.