Експорт українського меду сягнув рекордної позначки | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Експорт українського меду сягнув рекордної позначки

Україна в першому півріччі 2017 року встановила рекорд з експорту меду. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Анна Бурка, консультант міжнародної продовольчої організації FAO. За даними експерта, за  перші шість місяців поточного сезону  Україна експортувала 29,6 тис. тон. меду, цей показник практично вдвічі перевищує  обсяг  першого півріччя 2016 року  і взагалі є найбільшим обсягом вказаного періоду за всю історію Незалежності України.

Найбільший обсяг продукції було експортовано у березні-квітні 2017 року, коли об’єм експорту  склав 7 та 6,1 тис. тон відповідно, і тим самим,  перевищив показники минулого року в 3,5 рази.

Серед покупців українського меду на іноземному ринку продовжують лідирувати США, їх частка в загальному українському експорті склала майже 37%.  Як стверджує пані Бурка, ця тенденція буде зберігатися і надалі, оскільки на ринку США зараз характерні підвищений інтерес та попит на мед серед населення. Проте, на фоні зростаючого попиту, ринок США лише на 30% відсотків забезпечується продукцією вітчизняного виробництва, а основна частка 70% забезпечується імпортним постачанням, що відповідно відкриває непогані можливості для України.

На другому місці у рейтингу країн-покупців українського меду знаходиться Німеччина, із часткою 19,9%, а на третьому Польща із показником 10,8%.

Слід  відмітити, що найбільший обсяг меду Україна традиційно експортує в другій половині  сезону, згідно даних офіційної статистики , в період з липня по грудень 2016 року, на зовні було продано майже 42 тис. тон меду або 75% від річного обсягу.