Італія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринків | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Італія на смак: ТОП-6 найкращих фермерських ринків

AN_124.jpg

Національний колорит, смак Італії, життя італійців, яке воно є – за всім цим ми відправляємося на традиційні італійські фермерські ринки. І пропонуємо вам власний  ТОП-6  ринків за версією ІА AgroNews.ua.

Серце Рима: ринок Кампо дей Фьорі

Колись на цьому самому місці вішали, четвертували і зносили голови: Кампо дей Фьорі було територією приведення у виконання смертних вироків. Навіть знаменитий шукач пригод Джордано Бруно палав на багатті саме на цій прямокутній площі Риму. Власне, йому і пам'ятник - в самому центрі Кампо дей Фьорі.

А зараз тут фермерський ринок. Люди зустрічаються біля симпатичного фонтанчика, купують  традиційну оливкову олію і сири. Це місце особливо жваве рано вранці, коли великий рибно-фруктово-овочевий  і квітковий ринок починає торгівлю. А вдень після обіду коли великі вантажівки загружають залишки того, що не продалося, Кампо дей Фьорі залишається забрудненим листячком, квітами, залишками фруктів та овочей, і за атмосферою  мені здалося одиноким як місце, де ще зовсім нещодавно відбувалася вечірка. Проте вночі все змінюється: вогні барів, кафе, дискотек манять сюди туристів, молодь та студентів.

Венеція: фермерські лавки на воді району Мерчері

Особливість торгівлі фермерськими продуктами у Венеції в тому, що багато з них продається прямо у човнах або гандолах на воді. І це дійсно круто виглядає. Плавуча лавка «швартується» біля берегу та заманює туристів і місцевих жителів розкішною зеленню, стиглими різнокольоровими овочами,  фруктами. Прийшлося постояти у черзі, щоб таки дістатися до ароматного салату і спаржі.

Вранці  біля мосту Ріальто розкидається рибний ринок. Усі ресторації Венеції закуповують тут рибу. Риба тут виглядає так, що здається, вона тільки що виловлена в лагуні. Але лише третина товарів тут місцевого походження.

Овочі доставляють не лише з континенту, а й з сусіднього острова Сант-Еразмо, кілька сотень жителів якого продовжують займатися фермерством і навіть виробляють вино, але більше для внутрішнього споживання. На північному сході Венеції, поблизу собору Сан-Франческо делла Вінья ( «Вінья» означає «виноградник»)видно виноградні лози. Тут теж роблять вино, але церква використовує його для своїх потреб.

Зо два десятки місцевих сільськогосподарських ферм щотижня постачають до столу венеціанських сімей сезонні фрукти і овочі. Це, перш за все, найкраща сільськогосподарська продовольча продукція, така як спаржа Джар, мед, вино Лізон Прамаджоре, полуниця, місцеві сири,  а також такий ніжний «castraure» - перші паростки фіолетових артишоків з островів Сант-Еразмо.

Один з найкращих продуктових ринків Італії - Балларо, Палермо

Запашні помідорчики-чері, артишоки, сир, спеції і ковбаси за досить доступними цінами ви можете придбати на самому популярному ринку Палермо. Варто лише знати, що відвідати Балларо можна в будь-який день крім неділі. На Балларо безліч вуличної їжі, але італійці радять спробувати  традиційні аранчіні - обсмажені рисові кульки з моцарелою або томатним соусом. До того ж, саме тут варто спробувати  сицилійську піцу, яка з'явилася  саме у Палермо. Особливістю цієї піци є те, що сир знаходиться не зверху, а під соусом, а сама основа  тіста виходить товстою.

 

Піньясекка – найстарший ринок Неаполя

Уявляєте, у Неаполі – 60 ринків, але саме Піньясекка славиться низькими цінами на фермерську продукцію, особливо у сезон овочів і фруктів. Крім того, цей ринок  відомий першокласними хлібними виробами та сирами. Це не туристичне місце, але якраз тут можна побачити і поспостерігати за життям неаполітанців.

Тоскана, вино, сири і флорентійський ринок Сант-Амброджо

Цей ринок заслуговує на одне з топових місць серед ринків Італії, хоча і не знаходиться у центрі Флоренції і не є туристичним місцем.  Але місцеві жителі з’їжджаються сюди з різних куточків Флоренції за найкращим вином, сирами та хлібом. Варто знати графік роботи: ринок відкритий до 14:00, закритий по неділях, а по середах і п'ятницях працює до 19:00.

Ринки Мілана: старий, новий, критий

Критий продуктовий ринок на Piazza Wagner у Мілані - це один з найбільших продуктових ринків Мілана. У той час як переважна більшість ринків відкривається на вулицях Мілана по суботах, цей ринок зручний тим, що відкритий весь тиждень, крім неділі.

Mercato Metropolitano  - найсвіжіший міланський продуктовий і не тільки ринок, що з'явився тільки в 2015 році. Моментально став дуже популярним місцем серед місцевих жителів ринком після рибного Mercato Ittico.

 

А ще окремо хочеться написати про феномен харчової промисловості Італії, що базується у Римі – EATALY. Це не звичайний італійський ринок. Це величезний чотирьохповерховий магазин традиційних італійських продуктів та напоів, який вже став візитівкою Італії на світовому ринку. Мета засновників EATALY – запропонувати типові італійські напої і продукти, а також свіжі продукти, характерні для різних регіонів Італії. На нульовому поверсі розташовуються зони солодощів, кави, різних соусів, джемів, консерв, молочної продукції, морозива, фруктів і овочів. На першому - паста, масло, сири і м'ясо, пиво, рис, овочеві консерви. На другому - риба і морепродукти, вино, багато ресторанів. І вище ще ресторани. До речі, магазин працює щодня до опівночі.

 

Насправді, кожне місто і містечко може похвалитися своїми продуктовими ринками, не кажучи вже про традиційні для Італії стихійні суботні фермерські ринки. Підсумовуючи,  можна сказати,  що фермерські ринки Італії – це дуже атмосферні місця, де завжди можна знайти  не тільки найсвіжіші місцеві продукти, але і отримати свою порцію італійського колориту, тісно пов’язаного з життям звичайного італійського фермера. Фермерський ринок  в Італії – це прекрасне місце для спілкування: тебе манить аромат базиліку або сиру, ти зупиняєшся, обмінюєшся декількома  фразами з трудівником італійських полів , він тебе пригощає найсмачнішим сиром, або оливками або ще чимось таким, від чого ти вже не змозі відмовитися, ти купуєш це, може бути, що навіть отримуєш  від фермера секретний італійський рецепт з використанням цього продукту, а ще додатково якийсь смачний презент, що є досить розповсюдженою традицією.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.