Як прибрати з поля рослинні рештки | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Як прибрати з поля рослинні рештки

AgroNews26061703.jpg

У аграріїв починається «гаряча пора»: в Україні стартувала збиральна кампанія. Нерідко трапляється ситуація, коли після збору врожаю на полі лишається така велика кількість рослинних залишків, що заробити їх у ґрунт належним чином дуже проблематично У цьому випадку незамінним помічником стане  нова ґрунтообробна техніка, яка з легкістю впорається із такою складною задачею.

«Забезпечити якісний обробіток ґрунту після збору врожаю за наявності на поверхні поля великої кількості стеблової маси допоможе сучасна техніка. Сьогодні аграрії прагнуть знизити собівартість виробництва сільгосппродукції, виконуючи декілька технологічних операцій за один прохід полем.  Не менш важливими складовими при виборі знаряддя обробітку ґрунту є функціональна багатоваріантність, за якої агрегат використовується для різних видів робіт, а також якість надійність, продуктивність, економічність, простота експлуатації. Сільгоспвиробники надають перевагу універсальним агрегатам, що здатні виконувати декілька польових операцій у різноманітних умовах. Саме таким знаряддям є дисковий культиватор Optimer  від світового лідера з виробництва сільгосптехніки компанії KUHN, що  створений як раз для лущення стерні відразу після збирання врожаю на великій швидкості та передпосівної дискової культивації з високою продуктивністю», - зазначає Борис Онищенко, менеджер із регіонального розвитку компанії «КУН-Україна».

Завдяки оригінальній конструкції робочих органів, сферичним зубчатим дискам та їх розміщенню дисковий культиватор Optimer  характеризується чудовою здатністю проникнення у ґрунт, обробляючи його на глибину від 3 до 10 см, незалежно від кількості рослинних залишків на поверхні. Агрегат має модифікації робочої ширини від 3,0 до 7,5 м. Цей культиватор легко справиться з такими задачами, як обробіток ґрунту, інтенсивне перемішування пожнивних решток з ґрунтом для прискорення їх мінералізації, механічна боротьба з бур’яном, прикочування вирівняного ґрунту. Крім того, культиватор Optimer  використовують як передпосівний агрегат після знарядь безвідвального обробітку ґрунту.

Читайте також: Добра пшениця родить на доброму полі

Два ряди профільованих увігнутих дисків агрегату мають нахил по відношенню як до напрямку руху, так і до вертикалі, а кути нахилу складають відповідно 16о і 6о. Завдяки цьому диски отримують високу якість обробітку і перемішування, а також готують рівне посівне ложе. Всі диски кріпляться на вдосконалені важелі, які забезпечують збільшення зазору між диском і несучою рамою. Це підвищує продуктивність машини і дозволяє їй обробляти ґрунту, що містять велику кількість рослинних залишків. Кожен дисковий важіль захищений в місці контакту з рамою чотирма поліуретановими еластомерами, які дозволяють окремим дискам уникнути контакту з перешкодами.

Глибина обробітку в культиваторі регулюється дуже просто за допомогою гвинта на прикочувальних катках.

Також в Optimer від KUHN передбачений великий вибір комплектації. На культиватор можуть бути встановлені бічні дефлектори, які контролюють рух ґрунту і запобігають його розкиданню. У широкозахватних причіпних моделях залежно від виду роботи, ґрунту та типу рослинних решток використовуються три типи котків діаметром  600 мм. Краще вирівнювання ґрунту і розподіл решток досягається рядом граблин.

Застосування Optimer від KUHN на важких чорноземах України економічно вигідно за рахунок високої продуктивності при малих витратах потужності. Дисковий культиватор Optimer є саме тим агрегатом, який може швидко та якісно виконати роботу з лущення стерні, закриття вологи та підготовки під посів. Завдяки своїй надійності, ефективності, широкому модельному ряду та комплектації Optimer задовольнить всі потреби український аграріях у різних ґрунтово-кліматичних умовах. 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.