Відміна ветеринарного свідоцтва сприяла поширенню АЧС по Україні | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Відміна ветеринарного свідоцтва сприяла поширенню АЧС по Україні

42_08.jpeg

Після скасування "форми №2" кілька свиновідгодівельних комплексів здійснили бездокументне перевезення зараженого "африканкою" поголів'я свиней на м'ясопереробні підприємства.

Бездумне скасування ветеринарного свідоцтва (так звана форма № 2) призвела до втрати такого інструменту як можливість простежити переміщення продукції тваринного походження. Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач Володимир Чопенко.

Автор вказує, що коли аграрний міністр Олексій Павленко скасував карантинні та ветеринарні сертифікати, він, очевидно, не зовсім розумів, що цим самим "підіграє" африканській чумі свиней.

Так, ветеринарне свідоцтво супроводжувало продукцію тваринного походження до пункту призначення із зазначеними в документі ідентифікаційним номером, серією і номером паспорта, номером ветеринарної картки тварини, від якої отримано продукцію. У ньому підтверджувався ветеринарно-санітарний стан товару і благополуччя місцевості, звідки він походить.

За ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території чи в конкретному свинарнику, карантину через ту ж таки АЧС ветеринарна служба такий дозвіл, зрозуміло, не видавала. Це стосувалось і транспортування фуражного зерна як переносника інфекції.

"Після спрощенства кілька промислових свиновідгодівельних комплексів 2016 року здійснили бездокументне перевезення поголів'я на м'ясопереробні підприємства України. Поголів'я, зараженого "африканкою"! Найголовніше, керівництво комплексів знало про біду і потайки збувало інфікованих свиней, аби спекатися проблеми на своїх територіях. Це був усвідомлений злочин! Невдовзі в цих областях оголосили карантин…", – констатує автор.

Нажаль на сьогоднішній день така проблема з відміною Форми - 2 стосується не тільки мясних продуктів ,а й молочної продукції.Тому що в Україні не виробляється стільки молока скільки продають продукції з останнього . Тому потрібно задуматись , чи молоко спживаємо, це стосується і мяса

26.06.2017 10:58
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.