Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

У Володимира Лапи знайшли незадеклароване майно

35.jpg

Електронні декларації виявилися міцним горішком для «забудькуватих» держчиновників. На цей раз в фокус допитливих журналістів потрапив глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Зіставлення даних письмової декларації за 2015 рік, заповненої навесні 2016, і е-декларації, заповненої півроком пізніше, показали відчутні розбіжності. В електронній додалися внучка, гараж, а також рахунок в банку на суму понад 24,5 тис. грн. Про це повідомив сайт Vse.Media.

Що з грошима?

У письмовій декларації, яку глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа подав 29 березня 2016 року і яка розміщена безпосередньо на сайті відомства, зазначено, що на банківських рахунках його дружини було розміщено 138 328,08 грн.

Але в е-декларації Володимира Лапи, опублікованій в Єдиному державному реєстрі декларацій, є вже не тільки 138328 грн на банківському рахунку його дружини Алли Лапи, але також банківський рахунок самого глави Держпродспоживслужби на суму 24556 грн. Також згадані в е-декларації рахунки його дочок на загальну суму 7084 грн - цих даних не було в письмовій декларації. Володимир Лапа в е-декларації також вказав, що він і члени його сім'ї зберігають в готівки в цілому 52000 грн і 25000 доларів США.

Земля і інше

В е-декларації  Володимир Лапа задекларував, що знаходиться в його власності житловий будинок площею 311,9 кв. м. в передмісті Києва, а також земельні ділянки площею 510 кв. м. і 2500 кв. м. У його дружини Алли були вказані у власності земельні ділянки  розміром 2000 кв.м.. м. і 2500 кв. м. в передмісті Києва. Також, згідно з е-декларації, Алла Лапа спільно з дочкою Софією навпіл володіють квартирою площею 60,8 кв. м. у Львові. І ось тут починаються невідповідності - в письмовій декларації цієї квартири немає, вона з'явилася за той же звітний період тільки в виправленому варіанті електронної декларації.

Також Володимир Лапа «плутався в свідченнях» з приводу земельних ділянок - в його письмовій декларації на ньому числиться та ділянка в 2500 кв м, що фігурує в е-декларації як належить його дружині. Всі земельні ділянки були куплені до 2015 року, так що зміни власника всередині сім'ї не відбувалося.

А ось свій гараж площею 16,7 кв. м., який вказаний в письмовій декларації, Володимир Лапа в е-декларації чомусь не вказав.

У 2016 році на ім'я Алли Лапи була придбана ділянка землі у Львівській області площею 1000 кв м (про це придбання - нижче). При цьому сумарні заощадження сім'ї збільшилися за той же рік з 222 тис гривень і 25 тис доларів США на початку 2016 року до 318 тис грн і 19,5 тис доларів США на початку 2017 року. Причому, в обох випадках валюта задекларована у вигляді готівки, тобто реальна сума вказана без будь-яких підтверджуючих документів. Також потрібно згадати, що сумарний грошовий дохід чиновника і членів його сім'ї склав протягом 2016 року скромні 241,8 тис.грн. Якщо врахувати, що накопичення сім'ї виросли, виникають питання з приводу нестиковки доходів і витрат. Тим більше, що сім'я обзавелася в 2016 році земельною ділянкою на Львівщині.

Однак джерело «доходів» для придбання землі стає зрозумілим, якщо звернути увагу на те, що дружина Володимира Лапи Алла отримала подарунків в негрошовій формі на 290 958 грн.

Загалом, хто дарував такі щедрі подарунки - хороші питання для антикорупційних органів.

А тепер про дарувальників - в якості одного з них згаданий Максим Володимирович Лапа з сумою в 222 288 грн. Член сім'ї? Можливо. Але в деклараціях він ніде не згаданий.

До речі, Максим Лапа ж в е-декларації за 2015 рік фігурував як співвласник львівської квартири, яка в декларації 2016 року вже числиться тільки на дружині і дочці Володимира Лапи. Чи означає це, що Алла Лапа отримала від Максима Лапи в подарунок частку в квартирі? В тій самій, що не згадана в письмовій декларації за 2015 рік?

В якості другого дарувальника фігурує якийсь Андрій Ігорович Колодій з сумою в 68 670 - він подарував, мабуть, ту саму земельну ділянку площею 1000 кв м, що з'явилася у власності Алли Лапи в 2016 році.

Що з колесами

Плутається Володимир Лапа і при декларуванні автомобілів, що належать його родині і йому. У письмовій декларації крім  КІА Sportage і Ford Ka, що належить дружині, також зазначена Ford Sierra. А ось в е-декларації Ford Sierra вже відсутня.

Доходи і загублена внучка

Володимир Лапа також не згадав у письмовій декларації, що його дочка Софія Кеер отримала в 2015 році матеріальну допомогу в розмірі 21052 грн. А в е-декларації він не вказав, що члени його сім'ї отримали додатковий дохід у розмірі 41710,93 грн. - крім зарплат, відсотків по вкладах і матеріальної допомоги.

У письмовій декларації, як і в одному з варіантів е-декларації не вказано, що у пана Лапи є внучка - Кеер Злата Андріївна.

І щоб не забути: згідно зі ст. 366-1 Кримінального кодексу України, подання держчиновником завідомо недостовірних відомостей у декларації - кримінальний злочин, що карається  позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За матеріалами: fraza.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.