Як аграріям не залежати від примх небесної канцелярії | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Як аграріям не залежати від примх небесної канцелярії

AgroNews31051701.jpg

Основні передумови для економічного зростання в Україні пов’язані з розвитком агросектору, впровадженням нових технологій сільськогосподарського виробництва і залученням в АПК інвестицій. Проте, передбачуваний бізнес в аграрній сфері можливо побудувати лише із залученням агрострахування. Про особливості страхових програм у сільському господарстві розповідає експерт  страхового ринку, генеральний директор ТОВ «Агрориск» Володимир Юдін.

Поточна посівна кампанія в Україні добігає кінця. Чи отримають аграрії хороші врожаї, залежить тепер не тільки від їх власної праці, а й значною мірою від милості природи. Погодні умови можуть значно вплинути на урожай сільськогосподарських культур. Тож для хорошого господаря дуже важливо прорахувати розмір можливого збитку, оцінити частоту виникнення тієї чи іншої погодної ризикової події в регіоні ведення агробізнесу.

«В Україні спостерігається певна закономірність неврожайності та повної втрати врожаю, а саме — циклічна неврожайність зернових відбувається раз на 4–5 років, а катастрофічні втрати, що здатні привести до повної втрати врожаю, — раз на 20–30 років. Однак, на жаль, жодні спостереження й дослідження не дають точної відповіді, коли саме настане та сама ризикова подія», - зазначає Володимир Юдін.

За його словами, одна з можливостей уникнути прогнозованих втрат через погодні умови – скористатися агрострахуванням. Тим паче, що сьогодні на ринку з’явилися страхові продукти, які передбачають  страхування від посухи, проливного дощу, граду, урагану і т.ін.

Читайте також: Як ефективно управляти агроризиками

«На жаль, український фермер, в більшості своїй, все ще продовжує сподіватися на природу, власне везіння і звичайне «авось пронесе», не страхуючи свої врожаї. Тим часом, агрострахування дозволить уникнути великих фінансових втрат у разі форс-мажорних обставин. Це вже доведено не тільки європейськими аграріями, для яких така практика є усталеною, а й багатьма українськими великими і середніми сільгоспвиробниками», - підкреслює Володимир Юдін.

Саме за допомогою агрострахування можуть бути зменшені економічні наслідки від комплексу ризиків. Оплата страхових премій, таким чином, перекладається на треті особи, що дозволяє аграрію обмежити ризики ведення бізнесу.

«У компанії «Агрориск» діє програма «МультіРіск». За цією програмою можуть бути застраховані врожаї озимої і ярої пшениці, озимого і ярового жита, озимого і ярового ячменю, соняшнику, кукурудзи на зерно, цукрових буряків, ріпаку, гречки, сої, вівса, гороху і проса. Сума відповідальності встановлюється в розмірі вартості майбутнього врожаю сільгоспкультури. Вартість тонни врожаю може бути прийнята за домовленістю зі страховою компанією, тобто страхування може бути за рівнем витрат», - пояснює експерт.

Читайте також: Як обрати надійного страхового партнера

Майбутній урожай може бути застрахований від таких ризиків як град і вторинні хвороби рослин після граду, посуха, землетрус, буря, ураган, вплив шкідників, злива, повінь, надмірні опади, що перешкоджають збору врожаю. В компанії «Агрориск» обов'язковими вимогами є передстраховий огляд  посівних площ та оцінка збитку по кожній із страхових подій. Також необхідне документальне підтвердження страхового випадку довідками з найближчої гідрометеостанції або Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Компанія «Агрориск» підбирає для своїх клієнтів найкращі умови агрострахування від перевірених часом страхових компаній. Більш того, ми безпосередньо відповідаємо за умови договору перед клієнтом, гарантуючи відшкодування страхових виплат у разі настання форс-мажорних обставин», - зазначає Володимир Юдін.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.