Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

На Прикарпатті селяни повстали проти фермера

9.jpg

Жителі села Отинія, на Прикарпатті упевнені, що їх труїть місцевий фермер. Селяни повстали проти підприємця. Вони запевняють - від хімікатів, якими той обробляє свої поля, гине все живе: птахи, риба і навіть бджоли. А ще масово хворіють люди. 

Родина Марії Олійник займається бджільництвом уже піввіку. На пасіці - зо два десятки вуликів, у яких нещодавно жили 16 бджолиних сімей.

"Я в половині лютого подивилася - не було ні одного, ні другої, ні третьої сімей, всі загинули", - говорить Марія Олійник, жителька селища Отинія.

Бджоли вимерли через отрутні хімікати, каже жінка, якими місцевий фермер обробляє рапсові поля.

"Бачите як близесенько - шістдесят метрів, а то тими такими оприскувачами вони в білий день", - говорить Марія Олійник, жителька селища Отинія.

У селищі Отинія фірма "Оскар" орендує майже 600 гектарів землі, на більшості - сіють рапс. Місцеві кажуть: через отруту, якою обробляють культуру, хворіють діти, гинуть птахи та риба.

"В дитини було велике зневоднення. Це все перейшло в шлункову інфекцію. Дитина цілу зиму не хворіла, а тут покропили і дитина захворіла", - говорить Мирослава Гавай, жителька селища Отинія.

Жителі селища буквально "засипали" фермера скаргами - розповідають у селищній раді. Вимагають - аби їм пояснили - чим саме обприскують поля, але той - ухиляється від будь-яких пояснень.

"-Ось дивіться, ось тут Оскар кропить наші поля, тут вони травлять наших дітей. - Що ви в цей час робите на полі? - Трубу прикручую…"

"У них стояли ці каністри з етикетками зпереду, а ззаду було завалено мішками. Багато чорних каністр без жодного маркування. Вони сказали, що ці каністри випадково знаходяться на полі", - говорить Світлана Гуляк, жителька селища Отинія.

Скаргу жителі Отинії написали й районним чиновникам. З'ясовувати деталі справи приїхала комісія. Уперше з'явилися й представники фермерського господарства.

"Інтенсивне виробництво всіх фермерських господарств заставляє виробника використовувати пестициди. Без цього на жаль виробництва немає", - повідомив Ігор Івашків - головний агроном сільгосппідприємства "Оскар"

В агрокомпанії пообіцяли, що зменшать масштаби використання хімікатів. Але люди - не вірять.

"Там де не хочуть нас слухати - ну і не треба вас! Забирайтеся звідси під три чорти! Не треба вас!"

Уже на наступному засіданні спеціальної комісії - люди вимагатимуть, аби договір оренди був розірваний. Обробляти поля отрутою - більше не дозволять.

За матеріалами: Подробности

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.