Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

В Україні більше 50% елеваторів працюють неефективно

4-12.jpg

Більше половини елеваторів в Україні працюють неефективно. Лише чверть елеваторів сучасні, з повним технологічним циклом і можливістю відвантаження до 5 тис. тонн на добу. Про це розповів консультант відділу корпоративних фінансів компанії EY в Україні Ярослав Балаба.

За його словами, застарілі елеватори не дозволяють аграріям якісно зберігати зерно. За підрахунками Світового банку, втрати зерна, що зберігається в підлогових елеваторах, досягають 15% в місяць, що при нинішніх низьких світових цінах на зерно відчутно б'є по доходах аграріїв. В сучасних зерносховищах цей показник не перевищує 1%.

В Україні близько 1,2 тис. елеваторів, сукупні потужності яких експерти оцінюють в 48 млн т. Велика частина зерносховищ належить трейдерам, великим агрохолдингам і держкомпаніям. На топ-10 найбільших компаній припадає чверть всіх потужностей. При цьому держкомпанії будівництвом нових елеваторів не займаються - модернізують ті, що є.

При цьому будівництво сучасного вертикального елеватора обходиться в $ 150 / т. Відповідно їх окупність становить три і дев'ять років.
 
До того ж старі зерносховища використовують в кілька разів більше газу і електроенергії на просушку зерна, через що їхні послуги обходяться на 10% дорожче. Далеко не всі можуть приймати сучасні великогабаритні вантажні автомобілі, а застаріле обладнання в рази збільшує час завантаження / розвантаження вагонів-зерновозів. Якщо на сучасному елеваторі на завантаження 54 вагонів йде один день, то на застарілому на це потрібно до 10 днів. В результаті компанії несуть додаткові витрати за простій вагонів і суден у портах.
 
Через дефіцит сучасних елеваторних потужностей виробники не тільки не можуть вибирати найкращий час для продажу зерна, щоб дочекатися піку цін на свою продукцію, але ще і стають заручниками власника зернового складу.

Деякі аграрії відзначають, що є елеватори, де занижують вагу прийнятого зерна. Так, на Кіровоградщині за маркетинговий рік розташований в порту термінал обвісив аграріїв приблизно на 50 тис. т зерна - цього вистачить, щоб завантажити судно типу Panamax, стверджує представник логістичної компанії.
 
За підрахунками Світового банку, тільки на логістиці кукурудзи і пшениці українські аграрії втрачають від $ 600 млн до $ 1,6 млрд на рік або 20-50% від нинішнього обсягу банківських кредитів в сільське господарство. У найближчі 10-15 років урожай в Україні повинен збільшитися до 100 млн т зернових на рік. Значить, дефіцит якісних елеваторів стане ще більше.

За матеріалами: УАК, Landlord

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.