Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Дефіцит сільгосптехніки: шляхи вирішення проблеми

AgroNews040502.jpg

В Україні у розпалі посівна кампанія, яка, як і в минулі роки, приносить фермерам і традиційні проблеми. Одна з найбільш гострих з них – дефіцит у вітчизняних аграріїв сучасної, високопродуктивної сільгосптехніки. Причина банальна – дорожнеча спеціалізованих машин не дозволяє аграріям здійснити модернізацію свого технопарку. Банківське ж кредитування в умовах нестійкого валютного курсу також під силу далеко не всім. Про фінансові інструменти, які  допоможуть сільгоспвиробникам придбати сучасну техніку, розповів AgroNews.ua генеральний директор «КУН-Україна» Асад Лапш.

Потужний потенціал вітчизняного АПК не може бути розкритий без технічного оснащення, яке на сьогодні надзвичайно відстає від потреб галузі, адже близько 60% техніки вичерпали свій технологічний ресурс. Тож без швидкої модернізації українська агроіндустрія не лише не зможе конкурувати з сусідніми країнами-виробниками, але й не матиме змоги для подальшого розвитку. Те, що агросектор не має власних коштів на таке переоснащення - зрозуміло, а з банківським кредитуванням в Україні, як відомо, є проблеми.

«В Україні фактично немає жодного господарства – ні великого, ні дрібного, - де належної техніки є вдосталь. Наявна ж техніка у 2-3 рази більше за норму експлуатуються і швидше виходить з ладу», - зазначає генеральний директор «КУН-Україна» Асад Лапш.

За його словами, компанія активно працює над тим, щоб запропонувати фінансові механізми, які допоможуть аграріям оновити свій технопарк.

«80% сільгосптехніки  в Америці та Європі працює в лізинг. Техніка дистриб’ютором продається лізинговій компанії, яка передає її фермерам. На Заході ринок лізингу досить потужний та розвинутий. Крім того, існує ринок вторинної техніки. В Україні ринок лізингу не такий великий. Лізингові компанії не хочуть ризикувати, тому що у багатьох виробників, особливо в селах, немає точної звітності, застав немає», - зауважив Асад Лапш.

Він підкреслив, що компанія «КУН-Україна» співпрацює з усіма лізинговими компаніями, які на території України кредитують аграріїв, пропонуючи найнижчі ставки на купівлю техніки серед всіх виробників та найлояльніші програми для клієнтів.

Як повідомив Асад Лапш, «КУН-Україна»  працює над впровадженням програми оперативного лізингу. «Лізинг по сільгосптехніці зараз переважно фінансовий, оперативний лізинг же передбачає реальну оренду. Тобто, через два роки аграрій або купує техніку, або повертає її лізинговій компанії, і бере в оренду інший агрегат. Ми активно працюємо з лізинговими компаніями над розробкою програм,  щоб оперативний лізинг був набагато дешевшим, ніж фінансовий. Звичайно, більшу частину ризику ми беремо на себе, так як повинні будемо потім реалізувати вторинну техніку. На сьогоднішній день поки ніхто з виробників не пропонує оперативний лізинг сільгосптехніки», - пояснив генеральний директор «КУН-Україна».

На його думку, ще одним фінансовим інструментом, які б зробили купівлю техніки більш доступною, могли б стати банківські векселі.

Читайте також: КУН – бренд, що викликає довіру

«Також ми активно спілкуємося з банками з питань надання кредитів під векселі. Сьогодні цей інструмент активно використовується при купівлі ЗЗР та насіння. Для сільгосптехніки поки ніхто не пропонує вексельну схему фінансування, тому що прибутковість компанії, що виробляє техніку нижча, ніж у виробників насіння і ЗЗР», - зазначив Асад Лапш.

При цьому, за його словами,  вексель під 4-5% річних у 3-4 рази дешевший, ніж звичайний кредит. «Головний ризик за векселями - це валютні коливання. Основна проблема - знайти хороший, недорогий спосіб хеджування фінансових ризиків, щоб при розрахунку через рік ми не втратили у  валюті. Це головне завдання, яке ми ставимо перед банками», - зауважив Асад Лапш.

Читайте також: Не на словах, а на ділі: як досягти найкращих показників висівання

За його словами, «КУН-Україна» розширює представництва, сервісні служби, збільшує кількість навчань і тренінгів, організовує польові зустрічі не тільки на демоділянках, але й у виробничих умовах конкретних господарств. Тому компанії вдалось випередити динаміку ринку і це дало свої результати. «Зараз аграрії вибирають більш продуктивну, більш довговічну, просту в експлуатації техніку, яка дозволяє знизити собівартість продукції. Це дуже тішить, так як це саме сегмент KUHN. Ми не виробляємо дешеву техніку, яка послужить рік або два, ми виробляємо технологічну, продуктивну, інноваційну, економічну в експлуатації», - підкреслив Асад Лапш.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ