Фальсифікат на ринку насіння: як не придбати підробку

27.04.2017 12:51
 • «Придбане неоригінальне насіння  не лише не виправдовує очікуваний результат, а й загрожує втратою врожайності та його якісних характеристик, приносить значні фінансові збитки агровиробникам. Фальсифікат може завдати шкоди навколишньому середовищу, а інколи – і здоров’ю кінцевого споживача», – підкреслила Наталія Літостанська.

  Вона зауважила, що компанія DuPont Pioneer Україна вкладає великі кошти не тільки в селекцію, а й в захист торгової марки, упаковки і підтримує нульову толерантність до контрафакту.

  «Оскільки відрізнити підроблені насіння від справжніх тільки за їх зовнішнім виглядом дуже складно, в 2010 році компанія вперше в Україні запровадила захисну голограму DuPont IZON на упаковці, в той же час провела роз’яснювальну роботу серед аграріїв. Також створено сайт для перевірки голограм, телефонна гаряча лінія. У сезоні 2016-2017 з’явилися додаткові, більш ефективні, заходи захисту, які унеможливлять повторне використання захисної етикетки. Етикетки кріпляться на лінії прошиву мішку, аби після його відкриття голограма не могла бути використана повторно. Ми прагнемо, щоб сільгоспвиробник був впевнений, що насіння, яке він купує, є оригінальним насінням торгівельної марки Pioneer», – зазначила Наталія Літостанська.

  Вона порадила покупцям насіння звертати увагу на ціну, адже «хороший продукт не може бути дешевим», а після покупки зберігати зразки, всю документацію, купувати насіння у офіційних постачальників, користуватися державним реєстром сертифікатів на насіння.

  Довідка: Компанія DuPont Pioneer – провідний світовий розробник та постачальник сучасних технологій в галузі генетики рослин, який забезпечує високоякісним насінням сільгоспвиробників в більш ніж 90 країнах світу. Компанія Pioneer надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: