Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Лютий квітень: як уникнути збитків від примх природи

AgroNews200401.jpg

Останнім часом Україну лихоманить від капризів природи. Різке похолодання та заморозки стали справжньою несподіванкою для садоводів, які сумно оглядають свої засипані снігом розквітлі дерева. Прогноз експертів невтішній - арктичний холод посеред білого весняного цвіту призведе до втрати понад 30% врожаю плодових.

Голова правління Дніпропетровського обласного об'єднання садівників і городників Віктор Прасіл зазначає, що похолодання дуже погано впливає на фруктові дерева, які вже цвітуть.

"Квіткові фертильні бруньки перетворюються в вегетативні. Простіше кажучи, вони стануть стерильними, плодів не дадуть - влітку на деревах виростуть тільки листя. Взагалі-то на квітку може негативно вплинути температура нижче +14°С, а при -1°С квітка однозначно гине, якщо до цього часу вона вже сформувалася. Якщо ж температура опускається до -4°С, на абрикосах і персиках опаде навіть листя", - зазначив він.

В Укргідрометцентрі переконані, що врожай на деревах, які вже розквітли, нічого не врятує, і прогнозують втрату до 30% врожаю.

"Найбільш несприятливі погодні умови для плодових. Цього року раннє масове цвітіння абрикоса, ранніх сортів вишень, груш розпочалося практично по всій території України, та інтенсивні заморозки, зниження температури до -1 -4 пошкодили плодові. Втрати становитимуть 30% - однозначно. Плодові, що цвітуть, найбільше постраждають у західних та північних областях", - запевняє керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Читайте також: Фінансова стабільність: мінімізація ризиків для фруктових насаджень і виноградної лози

"Фруктові дерева, квіти на яких вже розпустились – вишні та абрикоси, як не прикро, постраждають. Тобто, простіше кажучи, усе, що зараз квітне, постраждає від такого температурного шоку та снігу", - каже заступник директора Інститут зернових культур, професор Михайло Шевченко.

«Вплив погодних ризиків і зміни клімату з кожним роком тільки посилюється, що за останній час принесло багатомільйонні збитки аграріям у всьому світі. Агрострахування  ж передбачає відшкодування збитку в результаті таких подій, як весняні заморозки, який приніс цьогорічний квітень. Застрахувавши врожай завчасно від різних подій, викликаних кліматичними, біологічними, техногенними причинами, протиправними діями та ін., в подальшому вдасться уникнути багатьох проблем та  не доведеться шукати кошти в авральному порядку», - зазначає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

Читайте також: Як забезпечити стабільний дохід при вирощуванні овочів

«В компанії «Агрориск» існує програма страхування фруктів і винограду на випадок недобору врожаю, або його загибелі. Страхова виплата (компенсація) розраховується як різниця між вартістю фактично отриманого врожаю і застрахованої вартості, виключаючи франшизу. Розмір франшизи встановлюється у процентному відношенні до загальної страхової суми і складає 10% або 20% від загальної страхової суми. Основою для визначення вартості є узгоджена між Страховиком і Страхувальником вартість одного кілограма винограду / фруктів при підписанні договору»,- зазначає Володимир Юдін.

Він зауважив, що страхування пропонується для юридичних осіб по всій території України.

Читайте також: Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування

«Звичайно, передстраховий огляд і визначення збитку по кожному застрахованому ризику є обов'язковим. Оповіщення страхової компанії про настання страхової події повинно бути представлено протягом 3 днів з моменту настання події. Також завжди необхідно отримувати довідки на найближчій метеостанції для підтвердження погодних умов, що призвели до втрати врожаю», - уточнює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

Читайте також: Як обрати надійного страхового партнера

«Компанія «Агрориск» вже багато років працює на ринку агрострахування року і є першим незалежним постачальником послуг в Україні, який спеціалізується на управлінні сільськогосподарськими ризиками. При формуванні та впровадженні програм агрострахування ми завжди враховуємо думку агровиробника. Позиція компанії «Агрориск» по компенсації збитків завжди залишається твердою - якщо має бути виплата, то вона відбувається», - підкреслив Володимир Юдін.

 

Довідкова інформація про «Агрориск».

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ