Український пивзавод відмовився від природного газу, замінивши його біопаливом власного виробництва

03.04.2017 07:46
 • Очисні споруди промислових стоків були модернізовані в 2010 році – в результаті анаеробного бродіння рідких відходів утворюється метан, а комбінований пальник, який працює на біогазі та на природному газі, дозволяє суттєво економити кошти.

  У 2016 році пивзавод Carlsberg в Києві також скоротив використання природного газу завдяки обміну тепла на 214 тис. метрів кубічних, що еквівалентно 1.5 млн грн. За словами Дмитра Марковського, компанія впровадила у виробництво два парових котла з економайзером і три теплообмінника.

  Перший теплообмінник з полімерним покриттям було встановлено, щоб знижувати температуру газів з 130 до 75 градусів, – розповідає фахівець. – Установка теплообмінника (на 325 кВт-год) дозволила в 2016 році скоротити використання природного газу на 178 тис. метрів кубічних і підвищити ККД котла до 97% (+ 3%).

  Установка теплообмінника дозволила скоротити використання природного газу ще на 20 тис. метрів кубічних, – пояснює він. – Вартість проекту склала 100 тис. грн і він окупився менш ніж за рік.

  Олійно-водяний теплообмінник, який встановили для утилізації тепла від олії, взимку підігріває воду для системи опалення, а влітку – для побутових або виробничих потреб, продовжує Дмитро Марковський. “Цей теплообмінник дозволив заощадити ще 16 тис. метрів кубічних природного газу, а також підвищив ефективність роботи обладнання, зменшуючи перегрів, згоряння масла і годинник аварійних робіт”, – відзначає він.

  За словами Дмитра Марковського, всі роботи з підвищення енергоефективності виробництва почалися з впровадження ефективної системи енергоменеджменту. “Система моніторингу, яка контролює витрату електроенергії, пари, води, СО2, надає інформацію про споживання щогодини, щодня, щотижня, щомісяця, і таким чином будь-які відхилення від норм споживання відразу ж фіксуються, – Вона дозволяє моментально відреагувати і виправити поломку або відхилення в роботі обладнання “.

  За матеріалами: buildingtech.com.ua

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: