НОВИНИ

Опозиція стверджує, що влада планує за безцінь продати землю

21.10.2011 16:01
 • Влада планує розпродати державну землю за рекордно низькою ціною в 300 доларів за 1 гектар.

  Про це заявив віце-спікер Микола Томенко на брифінгу в парламенті.

   Він підкреслив, що незабаром Україну очікує «головна фінансово-економічна проблема – проведення земельної реформи». При цьому парламентарій назвав її «спецоперацією земельних чиновників і бізнесу влади під назвою «Як швидко забрати землю у народу за один рік». 

   М. Томенко повідомив, що сьогодні по всім центральним органам влади було розіслано документ з інформацією від Президента України Віктора Януковича з подробицями проведення земельної реформи.

  Цей документ, за словами віце-спікера, передбачає скасування мораторію на продаж землі з першого січня 2012 року. При цьому оцінку землі будуть здійснювати юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензію на виконання робіт із землеустрою.

  «Це означає, що Державне агентство земельних ресурсів приватним чином дає право приватним особам оцінювати землю на продаж», – пояснив він. 

   М. Томенко також додав, що згідно документа, земля продаватиметься за ціною від 300 до 700 дол за 1 га, тоді як ринкова вартість не найякіснішу землю становить не нижче 3 тис. дол за 1 га.

  М. Томенко вважає, що такі занижені ціни дозволять владі за безцінь скупити, а потім розпродати землі.

  «Назвіть хоч одну країну, де земля продається за такою ціною? А тим більше гарна, чорнозем?», – Обурився віце-спікер.

   ГолосUA.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: