Як забезпечити стабільний дохід при вирощуванні овочів | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Як забезпечити стабільний дохід при вирощуванні овочів

AgroNews150301.jpg

Українські виробники плодоовочевої продукції активно намагаються розширити ринки збуту. Але примхи природи вносять свої корективи в  очікувані врожаї. Як фермерам  забезпечити більше стабільності в доходах розповів гендиректор компанії «Агрориск», експерт в області агрострахування Володимир Юдін.

«Українські сільгоспвиробники повинні усвідомлювати, що насправді страхують не так сільгоспкультури, як власний бізнес. Агрострахування - це надійний регулятор фінансових потоків, який забезпечує грошові надходження не в окремих випадках, а постійно. Бо сільгоспвиробник завдяки відшкодуванню завданих збитків отримає можливість пересіяти свої поля чи компенсувати значну частку очікуваного доходу», - зазначає Володимир Юдін.

Він повідомив, що в компанії  «Агрориск» існує програма страхування овочів відкритого ґрунту. Страхування овочевих культур відбувається в разі недобору врожаю або його повної втрати в результаті дії таких ризиків як град і вторинні хвороби після граду, надмірні опади, буря, ураган, осінні заморозки. Договір страхування може бути укладений щодо врожаю наступних овочевих культур: пасльонові (томати, перець, баклажани), гарбузові (баштанні, огірки), тютюн, зелений горошок, квасоля.

За умови підтвердження страхового випадку, господареві відшкодовують зниження різниці між застрахованою і фактичної врожайністю овочів на кожному окремому полі.

Для найбільш чіткого встановлення страхової суми, потенційна врожайність вказується по кожному окремому полю на момент укладення договору страхування.

Читайте також: Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування

З метою підрахунку страхового відшкодування, потенційна врожайність культури на момент настання збитку може бути скоригована в бік зменшення внаслідок впливу на врожайність незастрахованих факторів.

Коригування відбувається під час проведення незалежного обстеження полів протягом дії договору, а також на час настання збитку. При встановленні збитку і підрахунку його величини, до уваги беруть (вираховують) суму вже отриманого (зібраного) врожаю культури згідно співвідношення, вказаного в договорі.

«Тариф розраховується відповідно до статистичної інформації, наданої Гідрометцентром України та отриманої з відкритих джерел, з урахуванням рівня технології господарства. Франшиза встановлюється у відсотках від страхової суми по кожному окремому полю. Страхова сума на момент укладення договору встановлюється попередньо і коригується тільки після проведення огляду всіх полів і підрахунку прогнозованої врожайності саме на час огляду. Період страхування встановлений з моменту посадки розсади або сівби до моменту збору врожаю. Також може бути доданий період вирощування розсади», - зазначає експерт в галузі агрострахування Володимир Юдін, гендиректор компанії  «Агрориск».

Він підкреслив, що обов'язковими умовами страхування є дотримання господарством всіх агротехнічних операцій відповідно до технологічної карти, проведення огляду перед підписанням договору настання страхових ризиків і їх підтвердження довідками від Гідрометстанціі, падіння врожайності внаслідок ризиків і попередження про такі ризики протягом 3-х робочих днів.

Читайте також: Як обрати надійного страхового партнера

«Накопичений досвід ми використовуємо в інтересах клієнтів, що дозволяє нам досягати ліпших умов і тарифів. Нам також важливо пояснити аграрію, як працює конкретний страховий продукт. І якщо наш клієнт стикається зі страховим випадком, то ми все робимо для того, щоб він отримав відшкодування збитків», - підкреслив Володимир Юдін.

 

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

Довідкова інформація про «Агрориск». 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.