Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Підтримка національного виробника, або як в Одесі знищують процвітаюче підприємство

19.jpg

Поки українські політики і чиновники з усіх екранів розповідають про те, як важливо підтримувати національного виробника і допомагати йому, щоб розвивати економіку нашої країни, в реальності все робиться з точністю до навпаки. Замість допомоги і преференцій місцеві підприємства регулярно стають «жертвами» рейдерських захоплень або знищення з метою придбання майна такої компанії за безцінь.

Черговим великим підприємством, яке постраждало від безчесних ігор можновладців, став завод «Велес-Агро» в Одесі.

Компанія працює на ринку більше 20 років і є виробником багатофункціональної грунтообробної техніки. Підприємство виробляє понад 1,5 тис. найменувань продукції, яка експортується в десятки країн світу від Азії, Східної та Західної Європи до Африки і Австралії.

«Велес-Агро» займає заслужене місце серед провідних виробників грунтообробних машин і запчастин, а його продукція регулярно отримує визнання якості, не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Нещодавно команда «Велес-Агро» особисто зустрічала на виставці Grain Tech Expo 2017 прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра аграрної політики Тараса Кутового.

Але, як виявилося, схвалення роботи компанії прем'єр-міністром, забезпечення майже тисячі людей робочими місцями та регулярні податкові відрахування в бюджет, не можуть захистити підприємство від свавілля і спроби знищення на догоду чиїмось корисливим інтересам. Через дії рейдерів «Велес-Агро» може просто припинити свою роботу.

Податківці заблокували виробництво

Почалося все 22 лютого, коли співробітники фіскальної служби України в Одеській області опечатали склади і офіси підприємства, заблокувавши тим самим його роботу. Підставою для цього послужило якесь кримінальне провадження, відкрите в зв'язку з несплатою податків. При цьому, варто зазначити, що візити податківців з перевірками в останні півроку стали практично регулярними. І незважаючи на те, що суд визнав результати попередніх перевірок недійсними, фіскали продовжують ходити в «Велес-Агро» як на роботу.

24 лютого кілька десятків співробітників податкової поліції знову з'явилися на підприємстві, але вже з новим наміром - заарештувати майно.

"Ніяких документів, рішення суду про арешт майна у них не було, тому ми запропонували їм в правовому полі вирішувати всі питання і не заважати працювати підприємству, але у них інша мета - вони просто планомірно тиснуть на нас, блокують роботу, тим самим намагаючись знищити завод", - розповів начальник юридичного відділу «Велес-Агро» Вадим Махонін.

Оскільки дії фіскалів на підприємстві визнали незаконними, працівники заводу вирішили захищати свої робочі місця і заблокували прохідну. Отримавши таку відсіч співробітники ДФС вирішили залякати людей і заявили, що все одно потраплять на територію, при необхідності за допомогою силової підмоги. Правда, ці загрози робітників не збентежили, і вони вирішили стояти до кінця.

Щоб показати нахабним загарбникам, що їх ніхто не боїться до прохідної вийшли десятки людей, включаючи жінок. Співробітники «Велес-Агро» впевнені, що кримінальна справа - це тільки привід, а податківці - виконавці, які виконують чиєсь замовлення.

"У нас велике успішне підприємство, десятки партнерів в інших країнах. Явно хтось вирішив загарбати собі такий ласий шматок і намагається провернути все це таким незаконним шляхом. Інакше як рейдерством це не назвеш. І чим такі речі закінчуються, ми теж знаємо, людей звільняють, підприємство банкрутують і продають техніку на металобрухт. Ми не дозволимо, щоб таке трапилося з нашим заводом, і будемо стояти до кінця, - запевнили працівники «Велес-Агро».

Примітно, що самі представники податківців ухилилися від відповідей на питання і відмовилися пояснити свою, нібито, законну позицію.

За словами працівників «Велес-Агро», вони прекрасно розуміють, що їхні опоненти - нахабні й безпринципні особистості, яким плювати на простих людей, на їх сім'ї і на добробут країни в цілому, тому звертатися до їх совісті марно. Але здаватися робочі теж не мають наміру, втомлені і замерзлі від стояння цілий день в очікуванні нападу, вони заявили, що залишаться на території підприємства до перемоги, поки центральна влада і правоохоронці не втрутяться в ситуацію, і не зупинять це свавілля.

За матеріалами: Одесса Медиа

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.