Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

У Польщі відродили панщину для українців

12 лютого 2017
Переглядів:
26763
16.jpg

Серед польських роботодавців є ті, хто використовують працю найманих працівників з-за кордону, особливо з України, фактично на межі порушення закону. Про це йдеться в статті польської газети Dziennik Gazeta Prawna під заголовком «Трудові табори для українців».

Автори статті, Марек Хазінскі і Гжегож Ослецкі, пишуть про тривожну закономірність у Польщі, пов’язану з іноземними працівниками, більшість з яких – це українці.

За їх словами,  працевлаштування іноземців у Польщі все більше нагадує «принципи, скопійовані безпосередньо з панських фільварків». Роботодавці укладають не трудові, а цивільно-правові договори, які всі робочі витрати переносять на плечі безпосередньо працівників – це одяг, інструмент і т.п.

При цьому, за даними газети, зарплата таких працівників найчастіше нижча за закріплену на рівні закону «мінімалку» в Польщі. І роботодавець може дозволити собі штрафувати працівників без пояснення причин, а такі штрафи можуть в десятки разів перевищувати зарплату.

«Не може полишити працю раніше, ніж за три місяці від моменту, коли він попередить про це свого працедавця. Якщо ж вчинить це раніше, то за кожен невідпрацьований день має заплатити 1 тис. злотих штрафу(близько 6,7 тис. грн, – ред.). Натомість фірма, що його працевлаштовує, може звільнити такого працівника будь-якої миті без пояснення причин звільнення. Чимало також інших прикладів несиметричних відносин між працедавцями і українськими робітниками, що можна назвати лише одним словом – експлуатація», – йдеться в статті.

Водночас, як відзначають автори статті, протидіяти такій поведінці досить важко, адже дії роботодавців залишаються законними. За словами віце-міністра праці Станіслава Шведа, такі договори знаходяться «на межі права».

За матеріалами: Politeka

12 лютого 2017 09:12
переглядів:
26763

На фото моя сестричка,вона вчителька у школі, але у червні на три тижні поїхала до Польщі, важко працювала, але гарно заробила,господарі добре ставилися. жила в пристойних умовах, запрошують знову . Заробіток склав більше річного у школі.

13.02.2017 11:09

І знову про працю й зарплату. Вічна тема... Зрозумійте одне- це історичний етап, вартість робочої сили в Україні похідна від ментальності й культурного рівня українського суспільства. Й все. Некультурні люди ніколи не будуть заможними, бо вони просто не знають, що з великиим статками робити. Вони великі можливості через ницість своїх душ використовують тільки в зло. Прикладів- море. Наприклад, всі комунальні послуги в Україні приватизуються ну а далі офшоризуються. Ну а які податки з офшорних компаній? Ясна річ-нуль без палички. Або комбінація з трьох пальців. Щодо рпомисловості те ж саме. Або офшори, або загинаються, або власність чиновників від влади. Більше нічого. Байдужість суспільства дозволила протиснути Кабміну через парламент драконівський новий Закон про працю, що ущемлює права найманих порівняно зі старим. Всі мовчать- значить за роботу можна платити менше. А бо й взагалі нічого. А от як вижити- то тут, як мовиться в народі, мастіть собі голову смальцем... Ото ж бо. Тому до 2035-року нічого кращого ніж зараз є не буде, бо таке на жаль наше суспільство. Бо якщо би суспільство цього не хотіло, то нема такої сили, яка заставила б людей це прийняти, навіть атомна війна. Одним словом, якщо сука не хоче, кобель не скоче. Народна мудрість не бреше...

12.02.2017 14:53

В польщі 600-1000 гривень в день це рабовласництво... а в україні 60-100 гривень це що?

12.02.2017 10:08

ніхто не заставляє їхати до польщі тим паче до росії

12.02.2017 09:55

О---------ть,потрібно визволяти з неволі,Українців!!!коли в похід????

12.02.2017 09:54

А що,автор хоче сказати, що в Україні її не відродили?

12.02.2017 09:42

У нас на заводі на Тернопільщині серед українців була одна москалька.І така вредна була ,завжди із начальством спорила і заїдалась.Не хотіла по пів року на роботу ходити без зарплати,як справжні роботящі українки.Вона та москалька хотіла грошей а не роботи без грошей.Вона не розуміла ,що щастя українського раба це наявність роботи.Проводила забастовки аж приїжджали із району і казали їй що вона мішає Україну будувати.І потім її найшли збитою насмерть автомобілем і прийшов спокій і тишина на заводі.

12.02.2017 09:38

Цікаве ти чудо Дарвіна в інших коментах ти писав що в колгоспі в Тернополі заробляв майже 100 рублів і всі доярки і трактористи їздили на таксі - це маразм з ускладненнями чи тебе шукают пхихіатри???

12.02.2017 10:14

Людина писала про те, що українцям треба поважати себе перш за все. І задарма не працювати. На ту москальку теж казали, що вона ненормальна. Це ми ненормальні. За рабську працю чекаємо шмат хліба і пляшку горілки, а не достойного рівня життя. На виборах - чекали кіло гречки. Комуналка піднялася - "зраділи" субсидіям.Чому ми такі бідні - тому шо дурні, а чому такі дурні - то шо бідні.

14.02.2017 09:06

За панщини зажерливих панів палили. Треба нагадати полякам історію...

12.02.2017 09:36
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.