Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Без агрострахування неможливо отримати доступ до кредитування

AgroNews270101.jpg

При кредитуванні, аграрій передає банку в заставу свої активи. Якщо мова йде про майновий комплекс або спецтехніку - зрозумілий і предмет застави, і ризики. Набагато складніше, якщо кредит видається під заставу поголів'я худоби і птиці або майбутнього врожаю. Як оцінювати ці ризики, як їх приймати, а головне, що робити, якщо посіви вимерзли взимку або засохли влітку?


«Відсутність ліквідної застави часто стає перепоною для отримання банківського кредиту агропідприємствами. Кредитування під заставу майбутнього врожаю забезпечить   фермерам необхідне фінансування на потреби бізнесу», - заявила Олена Левченко, фінансовий директор AgroGeneration під час конференції «Агробізнес – 2017: фінансові інструменти, інноваційні технології, оцінка та керування ризиками», яка пройшла 25 січня у Києві.

Експерт підкреслила, що при такому кредитуванні обов’язково враховуються всі можливі ризики, як втрата врожаю через несприятливі погодні умови або внаслідок протиправних дій.  «Відповідно, ці ризики можуть бути як ризиками самого підприємства, так і ризиками банку, який прийняв майбутній врожай в заставу забезпечення кредитних зобов'язань. Саме тому обов’язково врожай має бути застрахованим. Лише в такому випадку буде стовідсоткова гарантія відшкодування завданих збитків для сільгосппідприємств, а для банку - наявність механізму реалізації заставного права. Наша компанія страхує весь майбутній урожай. Ми працюємо з надійними страховими компаніями, обговорюємо всі умови і мінімізуємо вплив згубних ризиків на кінцевий результат», - зазначила Олена Левченко.

Читайте також: Як обрати надійного страхового партнера

«Співпраця банку, аграріїв і страхової компанії є життєво важливим для забезпечення передбачуваності бізнесу та мінімізації ризиків. Фермери зацікавлені у кредитуванні, банки хочуть бути впевненими у поверненні коштів. Саме тому при кредитуванні під заставу майбутнього врожаю дієвим механізмом управління ризиками є агрострахування. Адже передбачити заздалегідь погодні умови та фактори, які істотно можуть вплинути на врожайність, не може ніхто», - наголосив експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

Він зазначив, що страхування посівів сільськогосподарських культур і майбутнього врожаю передбачає страхування від різних подій, викликаних кліматичними, біологічними, техногенними причинами, протиправними діями та ін.


«Страхувати можна будь-які сільськогосподарські культури - зернові, зернобобові, олійні, технічні, овочеві, кормові культури, а також багаторічні насадження - сади, виноградники. Озимі культури і багаторічні насадження можна страхувати восени - від ризиків перезимівлі, а також навесні - від ризиків весняно-літнього періоду, починаючи з моменту відновлення вегетації. Ярові культури за замовчуванням страхуються тільки від ризиків весняно-літнього періоду», - зауважив Володимир Юдін
.

Читайте також: Що робити аграріям, якщо відсутні фінансові резерви на покриття збитків?

«Якщо говорити про те, які культури найчастіше страхують наші аграрії, слід зазначити, що майже 80% - це посіви озимих культур. Не дивно - адже ризики перезимівлі є найбільш відчутними та катастрофічними. В основному страхуються посіви зернових, технічних та олійних культур»,— зазначає  експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

«Компанія «Агрориск» вже багато років працює на ринку агрострахування року і є першим незалежним постачальником послуг в Україні, який спеціалізується на управлінні сільськогосподарськими ризиками. Це дозволяє нам розробляти страхові продукти, які доступні, зрозумілі та цікаві для агровиробника”, — додав Володимир Юдін.

 

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.