Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Динаміка споживчих цін у порівнянні із попереднім місяцем та роком

У грудні поточного року, порівняно з минулим, суттєво знизились у ціні овочі: картопля (-13%), капуста (-63%), морква (-61%), цибуля (-51%), буряк (-58%). Вартість яблук та цукру скоротилась на 3 та 2% відповідно. Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Ціни на м’ясо, молоко та продукцію переробки, - навпаки, зросли. У середньому вартість яловичини зросла на 2%, свинини – на 3%, курятини – на 9%. Молоко за рік подорожчало на 30%, олія – на 10%, гречка – на 11% та хліб на 5%. Основними причинами росту цін є збільшення вартості сировини та розміру виробничих витрат.

У порівняні з листопадом 2016 року, у грудні вартість овочів у середньому зросла на 4%, а ціна на м’яса та молоко на 2% та 5% відповідно.

«Типовим для періоду новорічних свят є поступовий ріст цін на овочі/фрукти в межах 5-7%, адже сезон овочів відкритого ґрунту завершився, і підприємства витрачають ресурси на зберігання продукції. Вартість гречки, хлібу, олії та цукру буде відносно стабільною, з можливим коливанням в межах 1-2%. Зимовий період є типовим для росту цін на молоко, під впливом зниження виробництва. Що стосується м’яса, можливий незначний ріст цін у межах 2-4% у першій декаді січня, однак вже в другій-третій декаді очікується зниження цін», - прокоментував Євгеній Дворнік, експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

 

споживчий eng