Розробники створили пристрій для вирощування овочів і салатів вдома

22.12.2016 08:19
 • У запатентованих спеціальних пластинах, виконаних з декількох шарів тканини і паперу, містяться насіння рослин, а також поживні речовини, які традиційно використовуються в гідропоніці, такі як азот, фосфор, калій. Пластини поміщають в спеціальні резервуари з водою, після чого відправляють в спеціальну скриньку, розмір якої не перевищує міні-холодильник. Все це називається “Нанофермою”.

  Для того, щоб запустити процес вирощування овочів, слід вибрати режим, відповідний окремому виду рослини, і натиснути кнопку пуск. На панелі управління засвітиться лампочка, яка сповістить, що посаджені культури підросли. Після цього протягом двох тижнів можна збирати овочі або різні види салатів. Використовувані пластини біологічно розкладаються. На вибір пропонуються різноманітні овочі, такі як редис, капуста, салат латук, а також трави: базилік, чебрець, кінза.

  За один раз “Наноферма” може виробити близько 340 грам латуку, або близько 100 грам базиліка. Завдяки світлодіодним світильників, які забезпечують найбільшу кількість денного світла, овочі достигають від 2-4 тижнів. Ці світильники дуже економні, в місяць вони споживають енергії менше, ніж на $ 1. Орієнтовна вартість “Наноферми” $ 400, пластин – $ 8. Але в продажу ферма з’явиться тільки в кінці 2017 року, оскільки на даний момент створено тільки бета-версія. За словами розробників, після того, як будуть затверджені всі зразки деталей, з яких складається “Наноферма”, вони відразу ж приступлять до масового виробництва ферми.

  За матеріалами: Зерно

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: