Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Що робити аграріям, якщо відсутні фінансові резерви на покриття збитків?

AN_85.jpg

Розвинуті країни мають власний досвід запобігання фінансовим збиткам від втрати врожаю. Значною мірою уникати їх вдається завдяки агрострахуванню. Так, Канада, США та Іспанія запровадили системи страхування,які дозволяють аграріям захистити врожай від погодних ризиків. І хоча страхування у цих країнах є цілком добровільним, держава спонукає сільгоспвиробників використовувати страхування через можливість отримання дотацій на вирощування певних культур. Завдяки такому стимулюванню у цих країнах щорічно страхується до 80% посівів.

«В Україні відсоток застрахованих площ сягає всього 3 %. Але агрострахування з кожним роком буде все актуальніше, так як через кліматичні зміни погода часто стає нетиповою. Аграріям треба замислитися, як мінімізувати ризики, пов’язані з погодними умовами», - зазначає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

«Страхові виплати, здійснені у 2016-му році, підтверджують дієвість агрострахування. Всі бачать існуючий потенціал агробізнесу в Україні, але є недовіра з боку аграріїв до страхового продукту. Компанія «Агрориск» вже багато років працює на ринку агрострахування, що дозволяє нам розробляти страхові продукти, які доступні, зрозумілі та цікаві для агровиробника”, — додає він.

«Принципи страхування, наприклад, посівів сільгоспкультур на перезимівлю – дуже прості: якщо густота рослин на площі застрахованих посівів за період між їх прийняттям на страхування восени та відновленням вегетації навесні зменшиться на 50% та більше, то страхувальник отримує страхове відшкодування в розмірі повної страхової суми (за мінусом франшизи)», - пояснює Володимир Юдін.

Читайте також: Як змінити ставлення аграріїв до страхування

Основною перевагою програм компанії «Агрориск» є те, що  вони передбачають страхування від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до втрати врожаю.  Згідно умов договору «Агрориск» страхує та відшкодовує  всі витрати, незалежно від їх походження, як прямі, так і непрямі.

За програмою, "Перезимівля / Тотальний збиток і Весняні заморозки" на сезон осінь-зима 2016/17, яку пропонує компанія «Агрориск», страхуються і перестраховуються врожаї озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, озимого ячменю, озимого ріпаку та озимої гірчиці. Страхування проводиться від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до невідновлення вегетації весною, а так само від весняних заморозків.

Читайте також: Перезимівля озимих: як аграрію не пасти жертвою серцевого нападу

«Агрострахування – це один із інструментів  управління ризиками у сільському господарстві.  Добре, коли у виробника є фінансові резерви, які можуть покрити витрати. Але якщо таких ресурсів немає, то відшкодування в разі настання страхового випадку допоможе не зазнати збитків. Аграрії часто кажуть, що страхування - це дорого і незрозуміло.  Тому страховим компаніям треба пояснювати агровиробниками всі переваги даного інструменту. Програми компанії «Агрориск» доводять, що страховий поліс - це реально працюючий інструмент захисту, який приносить додаткові переваги. Головне, що агрострахування  дає фермерам відчуття впевненості і захищеності. Не слід також забувати, що саме від аграріїв залежить продовольча безпека країни. А це вже дуже важливий  соціальний аспект», - констатує Володимир Юдін.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

 

Приведіть конкретні приклади на фермерських господарствах кому і в який спосіб відшкодували збитки, статистику

28.12.2016 08:05
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ