Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Конкуренція на ринку насіння буде посилюватися

AN_81 (1).jpg

Юрій Пащенко, директор з розвитку проектів компанії «МАЇС», переконаний, що в наступному сезоні конкуренція на ринку посівного матеріалу тільки посилиться, адже вітчизняні компанії пропонують аграріям якісний та доступний товар і відповідно, зможуть посилити свої позиції та збільшити долю ринку.

- Юрію Михайловичу, чи багато демонстраційних полігонів має компанія в Україні і де саме? Які гібриди були на них висіяні?

- У цьому році ми засіяли більше 50 полігонів в Україні. В основному це області, де переважають великі площі під кукурудзою: Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська, Вінницька. Тобто, регіони, де існує великий попит на насіння. Не обійшли увагою і інші регіони – ми пропонуємо наші гібриди і  в південних посушливих районах, і в північних, де багато вологи, і на заході, і на сході нашої країни. Ми маємо гібриди від ФАО 140 до ФАО 500 і, у залежності від побажань аграріїв і агрокліматичного розташування господарств, підбираємо оптимальні гібриди. До переліку гібридів, які висіяні на полігонах, включили 16 нових гібридів, які відрізняються високою продуктивністю і низьким рівнем вологи у зерні при збиранні. Це адаптивні гібриди з високою стійкістю до спеки та посухи, для використання як на зерно так і на силос, і навіть гібриди з підвищеним вмістом каротиноїдів у зерні.

- Чи показали гібриди ті результати, на які розраховувала компанія? Можливо є і неочікувані для вас результати?

- Неочікувані результати випробовування гібридів кукурудзи, на мій погляд, можуть бути лише у фірм-одноденок, у яких раптово може вистрелити той чи інший гібрид. Для серйозної селекційної компанії результати завжди прогнозовані, адже цьому передує власний конкурсний відбір та аналітична робота селекціонерів. Безумовно кожен гібрид може опинитися у несприятливій погодній ситуації, особливо у критичних для нього умовах зі споживання вологи, і втратити в підсумку частину врожаю. Аби уникнути таких ситуацій, «МАЇС» пропонує орієнтуватися на підбір адаптованих гібридів і висівати 3–4 гібрида різних груп стиглості. Цього року на полі Німецького аграрно-демонстраційного та навчального центру (Київська область) 12 наших нових гібридів (станом на 15 вересня) показали врожайність сухого зерна на рівні 103-104 ц/га, а три з них – 127-140 ц/га, тоді як збиральна волога зерна складала 15-18%. 

- Розкажіть про один гібрид, який вважаєте перспективним, таким, що матиме попит на ринку України в майбутньому. Опишіть його основні характеристики. Для яких зон і яких категорій господарств можна його рекомендувати та чому?

- Виокремити тільки один гібрид буде несправедливо відносно до інших. Адже кожен з гібридів має важливі господарсько-цінні ознаки і, до того ж, може по-різному поводитися у різних ґрунтово-кліматичних умовах. З універсальних, придатних для вирощування в усіх зонах, можна виділити гібрид ДМС Супер. Це середньоранній гібрид (ФАО 220) з добре розвиненою листостеблевою масою, достатньо високорослий, може використовуватися для вирощування на зерно і на силос. Тип достигання  у нього – живий лист, і в той же час він інтенсивно знижує вологість зерна при дозріванні. Причому, за роками він забезпечує стабільно високу врожайність. Цього року у лісостепу він сформував врожайність 127,3 ц/га, а в степу – 90,7 ц/га.

- Багато компаній мають виробничі потужності в Україні: як оцінюєте співвідношення між насінням, яке вироблене на локальному ринку і ввезеним в Україну? Ваше бачення і оцінки ринку насіння на 2017 рік?

- Конкуренція на ринку насіння в 2017 році буде посилюватися. І це добре, бо споживач зможе обрати більш якісний товар при оптимальному співвідношенні ціна-якість. Виживе той, хто буде володіти оригінальним, якісним та доступним за ціною продуктом. Ми це сприймаємо позитивно, хоч і доводиться прикладати зусиль. Що ж стосується співвідношення між імпортним та вітчизняним насінням, то питома вага локального продукту буде збільшуватися, вплив вітчизняних виробників посилюватиметься, оскільки ціна привабливіша, крім того, потенціал місцевого матеріалу стає все вищим.

Читайте також: Українські гібриди кукурудзи підкорюють Білорусь

- З 1 жовтня припинила роботу насіннєва інспекція. У зв’язку з цим на скільки складно сертифікувати насіння? Озвучте будь ласка Ваше бачення контролю ринку насіннєвого матеріалу.

- Це відкрите питання. З одного боку ми готові повністю відповідати за якість свого матеріалу і нести відповідальність у всіх інстанціях. З іншого, держава монопольно хоче контролювати цю сферу, але при цьому закриває насіннєву інспекцію. Хотілося б почути їх позицію, причому голосно і доказово.

- Чи є у компанії плани з експорту насіння? Якщо так, то на ринки яких країн орієнтуєтеся? Оцініть перспективи експорту українського насіння в цілому. Що заважає вітчизняним компаніям продавати насіння наприклад на ринки країн Європи?

- Компанія «МАЇС» вже зареєструвала 6 гібридів у Євросоюзі. Окрім того, більше 20 гібридів зареєстровані у Республіці Білорусь, з підприємствами якої в нас давні комерційні зв’язки – ми є одним з великих постачальників насіння гібридів кукурудзи F1. Компанія «МАЇС» – українська компанія, працює близько чверті століття, має гарну репутацію на насіннєвому ринку, і цьому сприяла чесна позиція у взаємовідносинах з парнерами. Ми вдосконалюємо свою роботу не тільки у селекційному аспекті, співпрацюючи з відомими науковими центрами Європи та Америки, але й збільшуємо виробничі потужності, вдосконалюючи ті заводи, що ми маємо та створюючи нові, сучасні підприємства. Саме висока продуктивність гібридів кукурудзи та відмінна якість насіння дозволяє нам успішно працювати з постійними та новими клієнтами, серед яких є і великі агрохолдинги, і середні, і малі підприємства.

Про перспективи експорту насіння слід говорити з позиції українських селекційних та насіннєвих компаній та не ототожнювати або об’єднувати їх під загальним українським брендом. Кожна компанія має відповідати за генетичну чистоту своїх гібридів і якість насіння. А перспективи великі, їх тільки треба розумно використати і працювати.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ