Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Закупівельні ціни на молоко

Закупівельні ціни на молоко зростають через активний попит переробників. Протягом тижня, що минає, середня ціна на молоко екстра ґатунку зросла на 49 копійок і склала 8,98 грн за кг.

При цьому, переважають пропозиції в 9,50 грн, але й повідомляють про контракти з ціною в 10-10,20 грн/кг. Це більше поодинокі випадки. Найвищу середню ціну за молоко екстра ґатунку платили на Чернігівщині  — 9,45 грн за кг, а найнижчу — на Волині — 7,90 грн.

Середня ціна за сировину вищого ґатунку зросла на 29 коп. та склала 8,11 грн за кг. Максимальну ціну за нього платили в Полтавській області  — 8,80 грн за кг, а найнижчу у Запорізькій — 7 грн за кг.
Молоко першого ґатунку цього разу зросло в ціні на 45 коп. — до 7,70 грн за кг. Максимальну ціну за таке молоко платили у Київській області — 8,60 грн за кг, а найнижчу — у Львівській — 7 грн за кг. Про це повідомляє аналітичний відділ АВМ.

Що стосується роздрібного ринку, ціни на цільномолочну продукцію цього тижня були стабільними. Переробники планують переглядати прайси в другій половині місяця. Середня ціна на молоко пастеризоване 3,2% становила 25 грн за кг, йогурт питний коштував 45,93 грн за кг.

Зростання експортних цін на сир та масло має вплив на внутрішній ринок. Масло за тиждень подорожчало ще на 2,78 грн — до 156,4 грн/кг, спред — до 66,3 грн/кг (+1 грн). Сир подорожчав на 3,66 грн — до 142,3 грн.

Зростання цін на молоко та молочні продукти відбувається через підвищений попит з боку переробників, які потребують сировини і погоджуються на підняття ціни. Проте, все буде залежати від подальшої поведінки покупців, чи зможуть вони купувати дорогу молочну продукцію. Існує велика ймовірність, що перед святами закупівельні ціни на молоко стабілізуються. Ще одна причина зростання ціни на молоко - зростання собівартості виробництва. В першу чергу цьому сприяє ситуація на валютному ринку. Гривня продовжує втрачати свої позиції по відношенню до долара. Станом на 8 грудня долар можна купити за 26,02 грн - на 47 копійок більше, ніж минулого тижня (офіційний курс НБУ).

Закупівельні ціни на молоко, грн за кг (джерело: АВМ)