Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Як змінити ставлення аграріїв до страхування

Agro.jpg

В Україні, на відміну від розвинених країн, низький рівень культури страхування. Навіть обов’язкове автострахування охоплює не більше 80 % автовласників, не кажучи вже про медичне страхування та страхування життя. А відсоток аграріїв, які укладають договори зі страховими компаніями, в рази нижчий.

“Страхування для українців — це щось незрозуміле, як, наприклад. психологія жінки для чоловіка. Ми бачимо, що українські аграрії охоче впроваджують нові технології й успішно конкурують на світовому ринку. Але їм треба дати в руки відповідні фінансові інструменти. Агрострахування  — це саме такий інструмент фінансової підтримки, а також гарантія відшкодування втрат і захист від величезних збитків”, — зазначає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

Читайте також: Несприятливі погодні умови: чи зійдуть посіви озимих?

Він переконаний, що агрострахування є оптимальним захистом в першу чергу для малих і середніх агрогосподарств, для яких будь-який великий збиток може принести відчутні втрати. «Але у цієї категорії господарств не так багато вільних оборотних коштів. Власники частіше направляють їх в розвиток бізнесу, ніж в страхування. Тому 90% таких аграріїв страхуються тільки на вимогу кредитора, хоча насправді саме невеликі агрокомпанії більш сприйнятливі до фінансових втрат і їм більше інших потрібна страхова захист», - каже Володимир Юдін.

1909.jpg

Експерт констатує, що великі агрохолдинги, незважаючи на те, що здатні за рахунок іншого бізнесу перекрити частину втрат, активніше користуються послугами страховиків. «У них добре налагоджені технологічні процеси, грамотно побудована система обліку. Крім того, великі підприємства мають вже досить великий досвід в страхуванні, що важливо для співпраці зі страховиком – від процесу укладення договору до врегулювання збитків», - пояснює експерт.

Він відзначає, що серед страхових продуктів на ринку домінують договори страхування від повної загибелі на зимовий період.

«Така тенденція ринку агрострахування пояснюється тим, перезимівля озимих зернових культур найбільше викликає занепокоєння і тривогу аграріїв. До цьогорічної осінньої посухи, пізньої сівби, істотного похолодання в листопаді ще додалися снігопади, які підвищили ризики втрати озимих в ході перезимівлі. Нервозності додають і невтішні новини з регіонів України, де всього третина полів озимих готові до перезимівлі. За прогнозами, решта посіву не перенесуть зиму, якщо температура опуститься нижче -15 градусів. Але аграріям не треба впадати у відчай, адже ситуацію ще не пізно виправити, застрахувавши свій врожай», - зазначає   гендиректор компанії«Агрориск» Володимир Юдін. 

«Компанія «Агрориск» вже багато років працює на ринку агрострахування, що дозволяє нам розробляти страхові продукти, які доступні, зрозумілі та цікаві для агровиробника”, — додав він.

Основною перевагою програм компанії «Агрориск» є те, що  вони передбачають страхування від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до втрати врожаю.  Згідно умов договору «Агрориск» страхує та відшкодовуємо  всі витрати, не залежно від їх походження, як прямі, так і непрямі

Так, за програмою, "Перезимівля / Тотальний збиток і Весняні заморозки"
на сезон осінь-зима 2016/17, яку пропонує компанія «Агрориск», страхуються і перестраховуються врожаї озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, озимого ячменю, озимого ріпаку та озимої гірчиці. Страхування проводиться від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до невідновлення вегетації весною, а так само від весняних заморозків.

Відшкодування проводиться за умови, що Страхувальник, з огляду на загибель понад 50% сходів на конкретному полі, приймає рішення про непродовження робіт на даному полі і робить його культивацію.

Читайте також: Перезимівля озимих: як аграрію не пасти жертвою серцевого нападу

Перевагою даної програми є те, що Страхувальник має можливість вибирати між декількома рівнями франшизи, і, відповідно, тарифів. Також, за погодженням зі страховою компанією, Страхувальник має право на розподіл потерпілого поля навесні на дві частини: для отримання відшкодування згідно однієї частини і для збереження іншої під урожай озимих. Франшиза застосовується до страхової суми для кожного поля окремо, а страхова сума визначена в розмірі витрат.

«Ні для кого не секрет, що виробники в Україні, на відміну від Західних колег, майже не страхують свої посіви, що загалом впливає на рентабельність усього агропромислового комплексу. На мою думку, вітчизняних аграріїв необхідно привчати до агрострахування, адже тим самим закладається фінансова стабільність аграрної галузі», - відзначив  Володимир Юдін

 

Довідкова інформація про «Агрориск».

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ