Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Несприятливі погодні умови: чи зійдуть посіви озимих?

jpg.

Стан озимих культур в Україні стає об'єктом пильної уваги операторів ринку. До осінньої посухи, пізньої сівби, істотного похолодання в листопаді ще додалися снігопади, які підвищили ризики втрати озимих в ході перезимівлі. Вже почали з'являтися перші песимістичні прогнози стосовно загибелі озимих зернових: експерти констатують, що ситуація зі сходами озимих гірша середнього п'ятирічного показника.

«Вітчизняні аграрії надіються на сприятливі погодні умови та думають, що може і на цей раз «пронесе». Але, щоб нормально розвивати свій бізнес, сільгоспвиробники мають бути впевненими у завтрашньому дні та у стабільності свого бізнесу», - зазначає експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

Аграрії ще мають нагоду мінімізувати свої фінансові збитки від втрати посівів озимих, застрахувавши завчасно врожай.

«Основною перевагою програм компанії «Агрориск» є те, що  вони передбачають страхування від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до втрати врожаю.  Згідно умов договору ми страхуємо та відшкодовуємо  всі витрати, не залежно від їх походження, як прямі, так і непрямі», - зазначає Володимир Юдін.

Так, за програмою "Перезимівля / Тотальний збиток і Весняні заморозки" на сезон осінь-зима 2016/17, яку пропонує компанія «Агрориск», страхуються і перестраховуються врожаї озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, озимого ячменю, озимого ріпаку та озимої гірчиці.

«Перевагою даної програми є те, що Страхувальник має можливість вибирати між декількома рівнями франшизи, і, відповідно, тарифів. Також, за погодженням зі страховою компанією, Страхувальник має право на розподіл потерпілого поля навесні на дві частини: для отримання відшкодування згідно однієї частини і для збереження іншої під урожай озимих. Франшиза застосовується до страхової суми для кожного поля окремо», - пояснює гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

Відшкодування проводиться за умови, що Страхувальник, з огляду на загибель понад 50% сходів на конкретному полі, приймає рішення про непродовження робіт на даному полі і робить його культивацію.

Читайте також: Перезимівля озимих: як аграрію не пасти жертвою серцевого нападу

 

Страхова сума визначена в розмірі витрат. Максимальний ліміт на гектар становить 12 000 гривень. У тому випадку, якщо укладається договір страхування на весь період вегетації до збирання, то страхова сума визначається, виходячи з вартості врожаю, але навіть в цьому випадку відповідальність страховика на період зимівлі не перевищує фактично понесених витрат.

Період страхування для зимівлі становить від моменту появи сходів восени до відновлення вегетації навесні, але не пізніше 31 травня 2017 року. Мінімальна кількість рослин на 1 м2 при прийомі на страхування становить 250 для зернових і 30 для ріпака.

«Наприклад, протягом зими були явища, які могли призвести до збитків, що підтверджувалося даними монолітів. У кожному разі Страхувальник вчасно сповіщав Страховика (або агента «Агрориск») про можливе страхову подію, а також отримував необхідні довідки на найближчій метеостанції», - описує принцип страхового відшкодування гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

«У середині квітня, після відновлення вегетації, Страхувальник зробив огляд поля і прийшов до висновку, що щільність сходів виявилася близько 35% від початкової, і прийняв рішення про культивацію земельної ділянки. Культивація була проведена у присутності представника «Агрориск». У такому випадку страхувальник отримає після франшизи до 90% витрат», - зазначає експерт.

Читайте також: Врожай озимих: як не шукати кошти в авральному порядку

«Звичайно, нестандартні цьогорічні погодні умови викликають неабияке занепокоєння у сільгоспвиробників.Тому краще бути впевненим у фінансовій стабільності, вчасно страхуючи свої посіви від можливих ризиків. Я впевнений, що українські аграрії у повному обсязі оцінять всі переваги агрострахування, адже це дієвий фінансовий механізм відшкодування збитків», - каже гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

 

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

 

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ