Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

10 міфів про «зелену» енергетику

01 листопада 2016
Переглядів:
4144
AgroNews011106.jpg

Весь світ вже переконався, що за відновлювальною енергетикою, яка набагато чистіше і безпечніше традиційної, майбутнє. Адже тільки сонце, вітер і вода можуть позбавити людство від згубної залежності від вуглеводнів і атома. Але чиновники і нафтогазові компанії активно поширюють міфи про альтернативну енергетику.

Міф № 1
Затрати на відновлювані джерела енергії не окупаються

У багатьох країнах світу енергія вітру є одним з найбільш конкурентоспроможних джерел енергетичних потужностей. Окремі вітростанції у світі постачають електроенергію за ціною $ 0,05за кВт/год (порівняйте з $ 0,045 – 0,174 за кВт/год  для звичайного палива)
При цьому відновлювані джерела енергії досить часто виграють за швидкістю запуску і окупністю.
Вітрова установка або сонячна панель окупиться для інвесторів за 5-6 років, а побудувати її можна за кілька місяців. Згідно з оцінкою експертів в Україні найбільш перспективним є використання сонячних і вітрових електростанцій та електростанцій, які працюють на біомасі (відходах сільськогосподарських культур, енергетичних культурах.

Міф № 2
Відновлювані джерела не можуть конкурувати з традиційними джерелами енергії

Об’єкти відновлюваних джерел енергії можуть забезпечувати енергією цілі міста або навіть країни! Наприклад. 8 травня 2016 року Німеччина встановила рекорд  - в цей сонячний і вітряний день відновлювані джерела забезпечили  87% від всієї споживаної країною енергії. 7-11 травня 2016 року  в ході експерименту Португалія протрималася без викопного палива 107 годин.  У свою чергу в Україні енергетичний потенціал, зокрема, сільськогосподарських відходів (соломи, зернових, відходів кукурудзи та соняшника. Тощо) оцінюється приблизно в 10,6 млн т.у.п. на рік. Що еквівалентно близько 10 млрд метрів кубічних  природного газу, а це майже третина обсягу споживання газу Україною за 2015 рік.

Міф № 3
Це не для холодного клімату

Ісландія виробляє близько 30% електроенергії, використовуючи геотермальну енергію, що не залежить від погоди і клімату. Фінляндії та Норвегії холодний клімат теж не заважає розвивати відновлювані джерела енергії. Одна з най північніших країн – Швеція – у 2013 році виробила з відновлюваних джерел 52,1% енергії. У північних країнах значна частка відновлюваних джерел енергії використовується для виробництва теплової енергії, на відміну від південних країн, де пріоритет віддається виробництву електроенергії з відновлюваних джерел.

Міф № 4
Вітряки несуть загрозу птахам і тваринам

Ці побоювання вже років 30 як неактуальні. Найгірші вітрогенератори справді створювали інфразвукові коливання, чутливі для тварин. Однак цю проблему вдалося вирішити ще у 80-х роках минулого століття, змінивши профіль лопатей, швидкість обертання вітрового колеса, встановивши демпфери, які гасять механічні коливання.

Міф № 5
Виробництво сонячних панелей дуже шкідливе

Жодне промислове виробництво не може бути повністю нешкідливим і безвідходним. При виготовленні сонячних модулів використовують такі речовини, як хлор і з з’єднанням важких металів. Але прогрес не стоїть на місці: від хлору багато виробників вже відмовляються. А при грамотній організації процесу забруднення природи буде зведено до мінімуму. Більше того, сонячні панелі і вітряки не потребують палива і не дають ніяких викидів в атмосферу в процесі роботи – ні токсичних речовин, ні парникових газів.

Міф № 6
Використання біомаси для виробництва тепла замість газу для України – повернення в минуле

Запаси викопаного палива небезмежні. Всі розвинені країни зменшують споживання газу в цілому по країні за допомогою використання відновлюваних джерел енергії, зокрема біомаси для виробництва тепла, використовуючи газ тільки в тих випадках, коли не можуть від нього відмовитися.

Міф № 7
Сонячні модулі неможливо утилізувати

Панелі, які відпрацювали своє, можна і потрібно утилізувати. Як і будь-яку іншу електроніку (комп’ютери, телевізори). Існують два методи їх переробки: термічний і механічний. Згідно з європейським законодавством, використані модулі повинні бути зібрані і піддані переробці. Сучасний процес переробки сонячних батарей може відновити до 90% скла, придатного для використання в нових продуктах, і до 95 % напівпровідникових матеріалів для використання в новому виробництві, в тому числі фотоелементів для сонячних батарей.

Міф № 8
Розвиток біоенергетики призводить до вирубки лісів

Біоенергетика не претендує на ліс, а якраз споживає відходи та залишки від сільськогосподарської діяльності: солому, стебла кукурудзи, стебла і лушпиння соняшника (в Україні це близько 33,6 млн тонн) та спеціально вирощені енергетичні культури: вербу, тополю, міскантус. І для розвитку біоенергетики в Україні не потрібно використовувати ліс. Прикладом успішного розвитку біоенергетики та водночас дбайливого ставлення до лісів є такі країни, як Фінляндія, Швеція, Данія, Литва, Латвія, Австрія.

Міф № 9
Енергетичні культури виснажують землі

Для енергетичних культур використовують малородючі і заболочені землі. В Україні таких земель близько 4 млн га. Енергетичні культури відрізняються великою пластичністю щодо ґрунтових умов і можуть вирощуватися майже на всіх типах ґрунтів. Також ці культури не тільки ростуть на таких ґрунтах, але відновлюють їх, збагачуючи мінералами і мікроелементами, поживними речовинами природного походження. Тому такі енергетичні культури, як енергетична верба та тополя, ідеально підходять для рекультивації непридатних земельних ділянок.

Міф № 10
Миготіння вітряних турбін негативно впливає на здоров’я людини

Проблему із тінню, яку відкидають турбіни, та її миготінням можна легко вирішити . якщо дотримуватися санітарних норм розташування вітряної станції відносно населених пунктів та осель.

Активно підтримувати "зелену" енергетику в Україні почали лише кілька років тому, тож вимагати від неї шалених обсягів енергії зарано. Проте у майбутньому "зелена" енергія коштуватиме для країни значно менше, ніж традиційна,
Активно підтримувати "зелену" енергетику в Україні почали лише кілька років тому, тож вимагати від неї шалених обсягів енергії зарано. Проте у майбутньому "зелена" енергія коштуватиме для країни значно менше, ніж традиційна.

За матеріалами Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

01 листопада 2016 19:05
переглядів:
4144
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ