Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Перезимівля озимих: як аграрію не пасти жертвою серцевого нападу

25 жовтня 2016
Переглядів:
3101
AgroNews201002 (1).jpg

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

Проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії»  нещодавно презентував результати дослідження ринку агрострахування в Україні 2016-му році. Так, експерти з’ясували, що найбільше аграрії страхували озимі пшеницю, озимий ріпак, озимий ячмінь та сою, а найбільше виплат страховики здійснили за договорами страхування озимої пшениці – 66% від загального обсягу виплат та озимим ріпаком – 31.5%

Також експерти відзначили, що серед страхових продуктів на ринку домінують договори страхування від повної загибелі на зимовий період.

«Така тенденція ринку агрострахування пояснюється тим, що озимі зернові культури: пшениця, жито, ячмінь - головний хліб планети. Звичайно, їх перезимівля викликає занепокоєння і тривогу не тільки аграріїв, а й багатьох людей: чи будемо з хлібом в даному році?», - зазначає  експерт страхового ринку, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін. 

«Вітчизняні аграрії самі визнають, що вони не страхують свої посіви, так як в останні 5-7 років не було значних втрат через природні умови, такі, як, наприклад, вимерзання великих площ озимих. Але не слід забувати про циклічність і зміну клімату. Колись можемо зіткнутися з тим, що у нас вимерзне 70% посівів,  і фермери зазнають катастрофічних збитків» - говорить експерт.

Читайте також: Агрострахування: що стримує ринок з мільярдним потенціалом?

Агрострахування є дуже важливою складовою фінансової підтримки і гарантії відшкодування втрат, захистом від величезних збитків. «Щоб бути впевненими у фінансовій стабільності, вітчизняним аграріям слід більше використовувати програми агрострахування, Компанія «Агрориск» страхує  та відшкодовує  всі витрати, не залежно від їх походження, як прямі, так і непрямі,» - зазначає Володимир Юдін.

За програмою, "Перезимівля / Тотальний збиток і Весняні заморозки"
на сезон осінь-зима 2016/17, яку пропонує компанія «Агрориск», страхуються і перестраховуються врожаї озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, озимого ячменю, озимого ріпаку та озимої гірчиці. Страхування проводиться від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до невідновлення вегетації весною, а так само від весняних заморозків.

Відшкодування проводиться за умови, що Страхувальник, з огляду на загибель понад 50% сходів на конкретному полі, приймає рішення про непродовження робіт на даному полі і робить його культивацію.

«У тому випадку, якщо укладається договір страхування на весь період вегетації до збирання, то страхова сума визначається, виходячи з вартості врожаю, але навіть в цьому випадку відповідальність страховика на період зимівлі не перевищує фактично понесених витрат», - пояснює Володимир Юдін.

Перевагою даної програми є те, що Страхувальник має можливість вибирати між декількома рівнями франшизи, і, відповідно, тарифів. Також, за погодженням зі страховою компанією, Страхувальник має право на розподіл потерпілого поля навесні на дві частини: для отримання відшкодування згідно однієї частини і для збереження іншої під урожай озимих. Франшиза застосовується до страхової суми для кожного поля окремо. Страхова сума визначена в розмірі витрат. Максимальний ліміт на гектар становить 12 000 гривень.

Період страхування для зимівлі становить від моменту появи сходів восени до відновлення вегетації навесні, але не пізніше 31 травня 2017 року. Мінімальна кількість рослин на 1 м2 при прийомі на страхування становить 250 для зернових і 30 для ріпаку.

Читайте також: Фінансова стабільність: мінімізація ризиків для фруктових насаджень і виноградної лози

«Наприклад, протягом зими були явища, які могли призвести до збитків, що підтверджувалося даними монолітів. У кожному разі Страхувальник вчасно сповіщав Страховика (або агента «Агрориск») про можливе страхову подію, а також отримував необхідні довідки на найближчій метеостанції» - описує принцип страхового відшкодування гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.

«У середині квітня, після відновлення вегетації, Страхувальник зробив огляд поля і прийшов до висновку, що щільність сходів виявилася близько 35% від початкової, і прийняв рішення про культивацію земельної ділянки. Культивація була проведена у присутності представника «Агрориск». У такому випадку страхувальник отримає після франшизи до 90% витрат.» - зазначає Володимир Юдін.

«Кожного року чуємо від синоптиків, що зима буде суворою. Але передбачити заздалегідь погодні умови та фактори, які істотно можуть вплинути на врожайність, не може ніхто. Тому краще бути впевненим у фінансовій стабільності, вчасно страхуючи їх від можливих ризиків»,- каже експерт.

Довідкова інформація про «Агрориск».

 

 

25 жовтня 2016 13:57
переглядів:
3101
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ