Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Царська риба повертається в столичні води Дніпра

10 жовтня 2016
переглядів:
1734
7.jpg

В рамках Програми «По відновленню Київських водойм» в центрі Києва на Набережній Гідропарку відбувся яскравий, масштабний захід з зариблення Дніпра.

Три роки поспіль через складну економічну ситуацію бюджетне фінансування зариблення вітчизняних водойм мінімально. І тому так вчасно для столичної акваторії допомога з боку позабюджетних і громадських організацій.
- Дніпро втратив власну течію - його перегородили дамбами, перетворивши в каскад водосховищ. Вода в них малопроточна, добре прогрівається, а це сприяє розростанню водної рослинності. Сотні гектар столичної акваторії сьогодні покриті її хащами - розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. - Риб'ячі зграї рідіють прямо на очах. А де нереститися плотві, лящу, судаку і щукі, якщо замість природних нерестовищ суцільна рослинність? Для того щоб допомогти у відновленні популяції аборигенних видів риби, їм необхідно створити умови для самовідтворення.

За рекомендацією вчених іхтіологів для природної біологічної меліорації в столичні води Дніпра було випущено більше 4 тонн молоді рослиноїдних видів риби (товстолоб, білий амур, короп).

"Ці риби, поїдаючи зайву водну рослинність, розчистять природні нерестовища, а також очистять воду, яку споживає Київ, - каже Олександр Чистяков - Сьогодні зариблення проходить дволітками. А це означає, що ця підрощена молодь вже не по зубам хижакам і їх виживання в Дніпрі буде 100%. Сьогодні Свято у Дніпра! І зробили його самі рибалки любителі, небайдужі кияни та природоохоронні громадські організації".

Але основною у заході стала подія, яку так довго чекали кияни - випуск 1 000 штук молоді стерляді (царської риби).
- Стерлядь - аборигенна риба Дніпра. У 30 роки її можна було зловити на вудку сидячи на Київській набережній. Стерлядь для багатьох рибалок є символом відродження Дніпра. Вони вірять: якщо повернеться в його води ця царська риба, значить, буде жити «ревучий і могутній» оспіваний класиками Дніпро - сказав представник мережі магазинів риболовних "ВоблерОК" Олександр Чопей.

"Сьогодні, м'яко кажучи, не дуже благополучна ситуація з Дніпром. Час вимагає, щоб кожен рибалка став відповідальним громадянином і взяв участь у порятунку річки! - Сказав директор ринку «Рибалка» Іван Крупський. - Дане зариблення пройшло з ініціативи та на кошти громадськості. Мережа риболовних магазинів «ВоблерОК» і адміністрація легендарного столичного рибальського ринку «Рибалка» ( «Бухара») виділили кошти на закупівлю молоді рослиноїдних видів риби. Рибальський Центр «Білі Камені» надав спеціалізований транспорт для перевезення риби з черкаського риборозплідника. Асоціація рибалок України для зариблення столичної акваторії надала молодь стерляді вирощену на київському рибоводному підприємстві «Фортуна ХХI».

Рибоводне підприємство «Фортуна ХХI», яке виростило молодь стерляді, випущену в столичні води Дніпра і стало містком через океан. Американські компаньйони київської «Фортуни ХХI» побачивши репортажі про захід з зариблення Дніпра, а так само в якому стані знаходиться головна річка України, не залишилися байдужими. Вони були вражені і щиро зраділи пориву громадськості, яка бореться за свою річку. Керівник Компанія «Sturgeon Aquafarms» Марк Заславський вирішив приєднатися до Програми по відновленню Дніпра. Він вже направив пропозицію розглянути на щорічному з'їзді «Аква і морікультури Америки» можливу участь навесні 2017 року американських рибоводів в спільному зариблення Дніпра.

Так як його компанія одна з провідних по виросту осетрових, то від неї Марк готовий надати запліднену ікру осетра, білуги і стерляді. З неї українські інкубаційні Центри виведуть личинку, яку підростять вітчизняні рибоводні господарства. Планується, що американські рибоводи вийдуть з офіційним Листом на Міністерство аграрної політики і Державне Агентство рибного господарства України.

10 жовтня 2016 10:35
переглядів:
1734