ТОП-10 виробників молочної продукції в Україні

03.10.2016 12:41
 • У списку лідерів молочної галузі не тільки українські переробники молока, але і транснаціональні компанії, у яких є виробництво в Україні. Учасників рейтингу ранжирували за обсягом чистого доходу, отриманого в 2015 році. У випадку з міжнародними компаніями враховувався тільки український бізнес.

  №1 «Терра Фуд»

  Виручка: 3,435 млрд гривень

  У компанію входять 19 підприємств, які випускають цільномолочну продукцію, сир, рослинно-вершкові суміші і вершкове масло. «Терра Фуд» є лідером в Україні з виробництва фасованого вершкового масла і рослинно-вершкової суміші. У першому півріччі 2016 року на частку компанії припала шоста частина випущеного в країні плавленого сиру і сирного продукту. Свою продукцію «Терра Фуд» поставляє більш ніж в 40 країн, в тому числі на Близький Схід, в країни Північної Африки, на Балкани, а також в Китай, США і Північну Корею.

  №2 «Молочний Альянс»

  Виручка: 3,300 млрд гривень

  Шість підприємств компанії займаються збором та обробкою молока, а також виробництвом сирів, цільно- і кисломолочної продукції. «Молочний Альянс» лідирує за обсягами продажів молока в Україні. На його частку припадає 22% цього ринку. Компанія також є №1 по виробництву і експорту сухої молочної сироватки. Свою продукцію група експортує в 35 країн, в тому числі в арабсько-мусульманські. У грудні 2015-го вона отримала сертифікати на експорт молочної продукції під ТМ «Славія» в Китай.

  №3 «Danone Україна»

  Виручка: 2,100 млрд гривень

  «Danone Україна» — підрозділ французької продовольчої групи Danone. У нашій країні компанія щорічно переробляє 150 000 т молока. Спеціалізується на виробництві йогуртів, сирків і дитячого харчування. Потужності «Danone Україна» розташовані в Херсоні та Кременчуці. За словами генерального директора «Кремез» Руслана Вдовенко, до кінця року група збільшить виробництво дитячих сирків та йогуртів до 4000 т. Зараз на цю продукцію припадає 5% від загального виробництва Danone в Україні.

  №4 «Альміра»

  Виручка: 1,986 млрд гривень

  У цей вертикально інтегрований молочний холдинг входять сім підприємств, розташованих у Полтавській області, загальною потужністю переробки понад 620 000 т молока на рік. Вони виробляють сухі молокопродукти, масло, сир, спреди, молочні консерви. «Альміра» — один з найбільших виробників сиру і сирних продуктів в Україні. Вона займає 23% цього ринку. Крім того, компанія – лідер з виробництва вершкового масла і спредів з часткою 16%. Їй також належить третина українського ринку молочних консервів. Свою продукцію компанія постачає більш ніж в 50 країн, в тому числі на ринки СНД і Африки, на Близький Схід, в США, Мексику, Японію.

  №5 група компаній «Комо»

  Виручка: 1,780 млрд гривень

  До групи входять вісім підприємств, які виробляють цільномолочну продукцію і сир під торговою маркою «Комо». Флагман компанії — завод «Дубномолоко» — випускає близько 14 000 т твердого сиру на рік і займає майже 10% українського ринку. Після закриття російського ринку для української молочної продукції група «Комо» активно розвиває експорт, зокрема, освоює ринки Китаю і Казахстану. У червні цього року «Дубномолоко» відправило в КНР перші 350 т сухої молочної сироватки.

  №6 «Житомирський маслозавод» — компанія «Рудь»

  Виручка: 1.637 млрд гривень

  Житомирський маслозавод – лідер з виробництва морозива в Україні. У минулому році його частка на цьому ринку досягла 32,4%. Щодня компанія переробляє 300 т молока. На морозиво доводиться 68% від обсягів виробництва компанії. У 2015-му завод випустив 23 600 тонн цих ласощів. Майже все морозиво «Рудь» продає на внутрішньому ринку – на експорт відправляється лише десята частина продукції. У минулому році на зовнішньому ринку компанія заробила 175 млн гривень. Своє морозиво «Рудь» відправляє в Ізраїль, Молдову, Грузію і США. У наприкінці 2015-го компанія отримала дозвіл поставляти продукцію на європейський ринок. Крім морозива на заводі також виробляють вершкове масло, сухе знежирене молоко, сметану, кефір, йогурти і заморожені овочеві і ягідні суміші.

  №7 «Люстдорф»

  Виручка: 1,511 млрд гривень

  «Люстдорф» спеціалізується на випуску сухого і питного молока, а також вершкового масла і молочних вершків під торговими марками «На здоров’я», «Корівка», «Селянське», «Тотоша», «Смачно шеф», «Весела Бурьонка». Всього в асортименті компанії більше 100 товарних позицій. В кінці 2014 року «Люстдорф» вийшов в сегмент кисломолочної продукції, випустивши кефір і ряжанку під торговою маркою «Селянське». Кілька років тому 95% готової продукції компанія продавала на внутрішньому ринку. Решта відправлялося в Молдову, Грузію, Азербайджан, Білорусь. Зараз «Люстдорф» поставляє молочну продукцію в країни ЄС, Північної Африки, Середньої Азії, на Близький Схід. У лютому стало відомо, що компанія збирається вийти на ринок Китаю.

  №8 «Milkiland Україна»

  Виручка: 1,363 млрд гривень

  Milkiland належить шість сироробних заводів і чотири заводи з виробництва продукції з незбираного молока, а також Останкінський молочний комбінат в Росії і Мазовецький сироробний завод Ostrowia в Польщі.  У 2015-му обсяги виробництва знизилися на 36%. Основна причина – введення обмежень на поставки в РФ. До Росії компанія експортувала половину своєї продукції. Вона виробляє молочні продукти, сири і вершкове масло. У 2015-му Milkiland почала випускати молочну продукцію без лактози і глютену під торговою маркою LatteR. Щоб компенсувати втрату російського ринку, Milkiland налагодила експорт більш ніж в 30 країн. Зокрема, завод Ostrowia продає в ЄС білковий концентрат. Компанія намагається закріпитися на польському ринку сиру. У липні 2016- го компанія почала поставляти сухе молоко в Китай.

  №9 «Вімм-Білль-Данн Україна»

  Виручка: 1,362 млрд гривень

  В Україні компанія працює з 2000 року. З кінця 2010-го входить до складу міжнародної корпорації PepsiCo. Спеціалізується на випуску молочної продукції та дитячого харчування під торговими марками «Агуша», «Слов’яночка», «Веселий молочник», «Чудо», Imunele, «Ромол», «Смачненько». У минулому році основним продуктом групи було пастеризоване молоко – на нього довелося 24% обсягу виробництва. «ВБД Україна» також випускає кефір (18,49%), сир і сирні продукти (14,06%), сметану (10,69%), йогурт (9,88%). Дистрибуцією всієї продукції компанії займається один з найбільших виробників соків – компанія «Сандора». «ВБД Україна» належить два молокозаводу в Києві і Харкові.


  №10 «Волошкове поле»

  Виручка: 1,304 млрд гривень

  Компанія створена на базі Черкаського міського молокозаводу. Зараз до неї входять три підприємства. «Волошкове поле» виготовляє традиційні молочні продукти: масло, сметану, молоко, кефір, йогурти. Частина продукції підприємство експортує майже в 20 країн, в тому числі в США, країни Азії, Африки, СНД і Близького Сходу. 

  За матеріалами: Landlord

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: