Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Вітчизняних аграріїв необхідно привчати до агрострахування

19 вересня 2016
Переглядів:
86653
1909.jpg

Аномальні погодні умови завжди можуть внести свої корективи в діяльність агропідприємства, і як наслідок, в його рентабельність. Агрострахування є дієвим інструментом для аграріїв, що дозволяє уникнути фінансових втрат і стати конкурентоспроможним. Але в Україні ринок агрострахування наразі недорозвинений,  адже більшість аграріїв не вбачають необхідності  вкладати гроші в страхування посівів та врожаїв. Нещодавно відбулася презентація  комплексної програми для агробізнесу «Ваш урожай – наша турбота»  – інноваційного страхового продукту для страхування посівів та майбутнього врожаю озимої пшениці, який був розроблений Проектом Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» спільно з компаніями-партнерами – «Сингента», Креді Агріколь Банк та СК «АХА Страхування».

Новий страховий продукт розрахований на малих та середніх агровиробників з Полтавської, Черкаської та Вінницької областей. Експерт ринку агрострахування, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін зазначає: «На мою думку, поява нової програми є кроком вперед для українського ринку агрострахування. Інноваційність презентованого страхового продукту полягає в тому, що постачальники матеріально-технічних ресурсів, банк і страхова компанія об’єдналися і в рамках програми діють спільно. З 2009 року в Україні працюють програми з підтримки покупки насіння, як правило озимого ріпаку, де вартість насіння компенсувалася страхуванням в разі загибелі посівів. Також новацією є те, що Креді Агріколь Банк та компанія Сингента будуть компенсовувати до 50% страхового платежу, тим самим вони не перекладають ризики на клієнта, а навпаки, розділяють їх разом з ним.»

Читайте також: Готуй сани влітку, або як мінімізувати ризики від втрати посівів озимих  

 

Як зауважив експерт, Україні необхідно переймати досвід  передових країн світу, впроваджуючи програми агрострахування. «Сподіваюсь, що нова програма приверне увагу сільгоспвиробників до дієвого фінансового механізму відшкодування завданих збитків. Дуже приємно, що розробники започатковують проведення тренінгів з агрострахування. Сподіваюсь, такі заходи підвищать обізнаність українських аграріїв. Адже ні для кого не секрет, що виробники в Україні, на відміну від Західних колег, майже не страхують свої посіви, що загалом впливає на рентабельність усього агропромислового комплексу. На мою думку, вітчизняних аграріїв необхідно привчати до агрострахування, адже тим самим закладається фінансова стабільність аграрної галузі», - відзначив  Володимир Юдін.

Однією з перепон на шляху розвитку ринку агрострахування є недовіра сільгоспвиробників до страхових компаній. Але, як зазначає гендиректор компанії «Агрориск»,  при правильному підході до вибору страхового агента, аграрії можуть бути впевненими у вчасному відшкодуванні  збитків. «Завдяки надійному перестрахуванню у найбільш видатних світових перестрахувальних компаній, таких як Swiss Re і Hannover Re, що гарантує виплату коштів згідно страхового зобов’язання. За існуючими програмами компанія «Агрориск» страхує та відшкодовує  всі витрати, незалежно від їх походження, як прямі, так і непрямі. Широкі програми передбачать і весняні, і осінні заморозки, і посуху, а після вирахування франшизи виплачується до 90% витрат», – говорить експерт.

Як відзначив Володимир Юдін, у першу чергу, необхідно змінювати ставлення аграріїв до страхування, адже фахівці та сертифіковані експерти здатні грамотно оцінити ризики, які приймаються на страхування, та надати об’єктивну оцінку посівів. На думку експерта, поява нового продукту на ринку свідчить про те,  що агрострахування буде розвиватися активніше, надаючи сільгоспвиробникам можливості для мінімізації ризиків, і як наслідок,  ефективного способу захисту свого бізнесу.

19 вересня 2016 14:58
переглядів:
86653
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ