Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Україну знову чекає рік рекордів

Незважаючи на посушливе літо, українські аграрії в цьому році зберуть дуже хороший урожай зернових - приблизно 61 млн тонн.

«Потепління дає Україні бонус - плюс 1 ц/га для зернових», - констатувала начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Рекордним в цьому році також буде урожай моркви, буряка і капусти - на 30-40% більше, ніж в 2015 році, і гороху - на рівні 752 тисяч тонн, що більше майже вдвічі, ніж у минулому році.

«Нинішній урожай гороху рекордний за останні 15 років. Це обумовлено насамперед збільшенням посівних площ на 42% за недосів озимих, хорошою ціною на горох на внутрішньому ринку. А також рекордними показниками врожайності цієї культури - на рівні 31,6 ц/га проти 21,4 ц/га в минулому році », - зазначив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

Також очікується зростання намолоту гречки, на 20% в порівнянні з 2015 році. При цьому прогнози Міністерства аграрної політики і продовольства більш оптимістичні - 174,2 тисяч тонн, або на 36% більше, ніж в минулому році.

За матеріалами: Урядовий кур'єр.