Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

В Україні створюють платіжне агентство для фермерів (ФОТО)

09 серпня 2016
Переглядів:
3410
AgroNews090802.jpg

Структура зможе використовувати гроші Євросоюзу на потреби українських фермерів та для розвитку сільського господарства.

Сьогодні в Києві відбулося підписання трьохстороннього Меморандуму про співпрацю між Українським держфондом підтримки фермерських господарств, Національним платіжним агентством при Міністерстві сільського господарства Литовської Республіки та Польським агентством з реструктуризації і модернізації сільського господарства. 

Як уже писали AgroNewsua, Польща та Литва допоможуть Україні реструктурувати держфонд та створити платіжне агенство, що зможе використовувати гроші ЄС для розвитку фермерства в нашій державі. Свої автографи під документом поставили гендиректор держфонду Іван Слободяник, директор литовського агенства Ерікас Беронтасдиректор департаменту аналізу і звітності польського агентства Мальгожата Штольдман та заступник президента польського агенства Ярослав Сершхульскі.

Читайте також: Іван Слободяник: Європейські партнери готові надати близько 1 млрд євро на підтримку дрібних с/г виробників

Перед підписанням угоди Іван Слободяник підкреслив, що Україні вже час змінювати структурну складову підтримки сільського господарства, і для нас буде комфортно перебудовувати її разом із близькою за духом Польщею. Він також зазначив, що реалізація цього проекту йде у рамках Стратегії розвитку аграрного сектору "3+5" Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, а саме у частині підтримки фермерських господарств. У свою чергу, Беронтас запевнив, що для литовських спеціалістів - велика честь взяти участь у процесі: "Сподіваюся, що підписання меморандуму призведе до запланованої кооперації, а також реструктуризації та модернізації сільського господарства". 

Читайте також: Польща та Литва допоможуть Україні з платіжним агентством для фермерів

Звичайно, меморандум не передбачає щоденну співпрацю, але стане початком стратегічної взаємодїї із підтримки українських фермерських господарств у контексті євроінтеграції України, підкреслили іноземні гості: "Ми готові поділитися "ноу хау", що ми використовуємо у своїй роботі". При створенні платіжних агентств і Литві, і Польщі довелось пройти такий самий шлях.

Також спеціалісти допоможуть Україні із аналізом законодавства та створенням баз даних, що допомогли би роботі Укрдержфонду пыдтримки фермерських господарств. У найближчому майбутньому литовські та польські колеги обіцяють надати консультації щодо операційної ефективності менеджменту та організації роботи із підтримки аграріїв. "Ми також бачимо можливість об’єднуватися у зверненнях до європейських інституцій щодо використання фондів", - зазначає Беронтас.

Ярослав Сершхульскі додає, що Польська платіжна агенція вже має величезний досвід - понад 20 років - роботи із підтримки сільського господарства: "Ми оперуємо біля 50 млрд євро щорічно. По суті, польське платіжне агентство є найбільшим таким агентством в Єврропі. Ми підтримуємо всіх - від виробників та переробників до місцевого самоврядування. Тому, щодо предмету співпраці, ми маємо чудових спеціалістів, що можуть надати допомогу і в інформатиці, і в інших питаннях".

Польща має досвід саме зі створення платіжних агентств – у Угорщині, Хорватії, Туреччині, Литві, невеликий досвід роботи із сільгосппроектом в Україні, зазначає гість із Польщі: "Маємо ще досвід роботи із проектом "Twinning" - у Іспанії, Азербайджані та Італії, а зараз співпрацюємо с чеською і австрійською агенцією виплатною щодо створення такої ж агенції в Молдові".

"Ми готові повністю включитися в створення структури в Україні, яка могла б використовувати кошти ЄС для підтримання розвитку сільсбкого господарства в Україні. Також розраховуємо на розвиток кооперації із сільськогосподарських питань з Україною", - резюмував Сершхульскі.

09 серпня 2016 13:58
переглядів:
3410
Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.