Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ

AgroNews090801.jpg

Українські аграрії майже не використовують інструмент страхування посівних площ – застраховані всього 3% з них. Тим не менш, ситуація має змінитися. Певних зусиль докладає і влада: зокрема, Нацкомфінпослуг і Міжнародна фінансова корпорація обіцяють відформатувати та перезапустити систему агрострахування в Україні цьому може посприяти законопроект «Про страхування сільгосппродукції з держпідтримкою». 

Розмір держпідтримки за умови, що будуть страхуватися всі аграрії, може перевищити 1,3 млрд гривень, запевняє влада. Нові правила передбачають, що аграрій платить страховику лише половину вартості поліса, іншу покриває держава. 

Раніше влада робила вже спроби запустити нововведення, але через фінансову кризу рівень підтримки страхування урізали, і система не працювала. У 2012 році влада навіть сформувала агростраховий пул, що уклав вісім договорів агрострахування з держпідтримкою на суму 173 тисячі грн. Половину цієї суми держава повинна була повернути аграріям, та кошти не знайшлися. 

Страховики, як правило, пропонують аграріям на осінь та зиму захист від загибелі посівів, а на весну та літо – мультиризиковий поліс (що включає страхування від заморозків, паводків, граду, бурі, посухи, зсувів, пожеж, навіть хвороб рослин). У страхових компаніях визнають: у ринку агрострахування немає внутрішніх ресурсів для зростання, потрібна допомога держави. Зокрема, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін вважає ідеальною моделлю для українського ринку державно-приватне партнерство. 

Читайте також: Володимир Юдін: Застрахувати свої посіви від наслідків погодних катаклізмів повинен кожен відповідальний фермер

«Його дієвість доведена Туреччиною, Іспанією, США та Канадою. Впровадивши таку модель у себе, ринок агрострахування України отримав би спільне корпоративне управління системою з боку держави і приватного бізнесу, субсидування страхової премії з метою її здешевлення і державне перестрахування катастрофічних ризиків» - зазначає Володимир Юдін. 

За словами експерта, держава повинна усвідомити, що в разі виникнення форс-мажорних обставин масового характеру їй все одно доведеться виділяти гроші на покриття збитків сільгоспвиробникам від наслідків стихії. «Чотири роки тому така допомога склала близько 300 млн грн. А, закладаючи гроші заздалегідь, державі в подальшому не доведеться шукати кошти в авральному порядку. Все це можна зробити досить швидко, якщо у держави буде чітке бачення концепції розвитку ринку агрострахування. Представники страхових компаній готові в будь-який момент допомогти, адже добре знаємо потреби своїх клієнтів, тенденції ринку і ті чинники, які заважають його розвитку» - підкреслює експерт.

Довідкова інформація про «Агрориск».

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ