Компанія «Маїс» підтримує проект унікального Німецько-українського аграрного демонстраційного і навчального центру

06.07.2016 11:02
 • Нещодавно у селищі Дослідницьке на Київщині розпочав роботу унікальний Німецько-український аграрний демонстраційний і навчальний центр. Одним з головних партнерів проекту виступає найбільший в Україні виробник насіння гібридів кукурудзи – компанія «Маїс» з міста Дніпро. Робота центру надасть можливість  для нового розвитку української аграрної науки, поєднуючи досвід найбільших агрокомпаній з найсучаснішими технологіями країн ЄС.

  Німецько-український аграрний демонстраційний та навчальний центр (АДНЦ) є двостороннім проектом співробітництва між Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL), Міністерством аграрної політики та продовольства України (МАПП) та Міністерством освіти і науки України (МОН).

  Як повідомив державний секретар Федерального Міністерства сільського господарства і продовольства Німеччини Петер Блезер, інвестиції, які вклала Німеччина у даний заклад, до 2018 року становлять 1,6 млн. доларів. Він також відзначив, що центр є пілотним проектом у рамках співпраці із Національною академією аграрних наук України.

  Участь компанії «Маїс» у такому проекті як АДНЦ, без сумніву, сприяє його утвердженню серед вітчизняних агрокомпаній, експертів та аналітиків аграрного ринку як сталої  платформи, спрямованої на розвиток вітчизняного АПК. Адже беззаперечна репутація компанії «Маїс» підтверджена високими міжнародними стандартами виробництва, їй довіряють великі агрохолдинги України та країн СНД.  

  Як зазначив комерційний директор компанії «Маїс» Микола Мельник,концепція Аграрного Демонстраційного  та Навчального Центру унікальна, адже нею запроваджується постійно діюча аграрна платформа з надання найновіших технологічних розробок з країн ЄС та найпрогресивніших українських компаній, обмін досвідом, навчання та впровадження технологій в агровиробництві України.

  «Досить потужна підтримка АДНЦ  з боку Федерального міністерства сільського господарства Німеччини, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти та науки України,  та європейських консалтингових компаній з агросектору GFA, IAK, AFC, DEULA задає серйозний рівень стандартів проекту.   

  Для компанії «Маїс» участь у проекті АДНЦ надає можливість на більш якісному рівні презентувати потенціал гібридів МАЇС, представити фахівцям аграрного сектору наукові досягнення підприємства, поділитися розробками та новаціями в технології вирощування кукурудзи, розповісти про найновіші розробки високоврожайних гібридів кукурудзи, створених у спільних проектах з нашими міжнародними партнерами»,- підкреслив Микола Мельник.

  В свою чергу, Петер Блезер висловив сподівання, що цей проект допоможе багатьом українським студентам та викладачам у їх майбутньому навчанні та підвищенні кваліфікації. «Німецькі провідні аграрні компанії у рамках цього проекту будуть надавати сучасну техніку та інноваційні знання. Переконаний, що сьогоднішній час прекрасно підходить для розвитку української аграрної науки, оскільки Україна повинна нарощувати експорт і виготовляти більше продукції доданої вартості», – зазначив державний секретар Федерального Міністерства сільського господарства і продовольства Німеччини.  

  Варто наголосити, що раніше центр працював у Черкаській області, однак німецька сторона вирішила наблизити його географічне розташування до столиці. Тож відтепер він працюватиме на базі Державної наукової установи «Український науково-дослідницький інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л.Погорілого» (УкрНДІПВТ ім. Погорілого).

  Наразі у центрі сконцентрована найновіша техніка та останні технології, які використовуються у сільському господарстві. На базі закладу викладачі українських аграрних вишів проходитимуть курси з підвищення кваліфікації, а студенти матимуть змогу попрактикуватися і отримати необхідні навики. Курси розраховані за двома спеціальностями – «інженери» та «агрономи». При цьому у центрі зібрана аграрна техніка з усього світу.

  Зазначимо, що компанія «Маїс» прийме участь у першому Дні Поля АДНЦ, що відбудеться 15 вересня 2016 р. В рамках заходу планується представлення зразків продукції «Маїс» на спеціальному демо-полі.

  В цілому на Дні Поля буде представлено близько 80 гібридів різних сільськогосподарських культур, а також більш ніж 100 одиниць техніки. 

  Довідка: Компанія “Маїс” – один з провідних приватних науково-дослідних центрів України в галузі селекції кукурудзи, що має повний замкнутий цикл виробництва посівного матеріалу: від розробки і створення гібридів кукурудзи до самостійної реалізації насіння.

  Компанія проводить випробування гібридів в країнах СНД, Євросоюзу, Північної і Південної Америки і Південно-Східної Азії.

  Асортимент комерційних гібридів кукурудзи компанії «Маїс» включає 60 найменувань для насіннєвого ринку України і 17 – для експорту.

   

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: