USAID допомагає українським фермерам вирощувати рекордні врожаї картоплі | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

USAID допомагає українським фермерам вирощувати рекордні врожаї картоплі

17019_w640_h640_image02.jpg

Збільшити врожайність картоплі допомагає українським фермерам Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). У проект «Нагодувати майбутнє» вкладено мільйони доларів американських платників податків.

На дослідному полі під Києвом вже вирощують високоякісний насіннєвий матеріал.

Рівненька, не крупніша за куряче яйце, не менше десятка на кущ. Ідеальну насіннєву картоплю виростили на цьому демонстраційному полі у Броварському районі на Київщині. Двадцять сортів з Голландії, елітних і супер елітних. Врожай зберуть і відвезуть у сховище – щоб навесні наступного року забезпечити високоякісним посівним матеріалом фермерів з-під Києва, Житомира, Чернігова.

Агрофірма «Агріко-Україна» збудувала це сучасне картоплесховище завдяки проекту Агентства США з міжнародного розвитку. Половину коштів сплатили американці, решта-власні інвестиції.

«Окупність цього складу – 7-9 років. Для будь-якого підприємця в Україні 7-9 років – це дуже довгий термін. Враховуючи нашу економічну ситуацію і невизначеність. Маючи цей проект “50/50” у нас термін окупності склав три з половиною роки. Тому ми прийняли рішення інвестувати в цей проект завдяки USAID», - розповідає директор «Агріко-Україна» Микола Гордійчук.

Ці нові сорти дають рекордні врожаї, картопля стійка до шкідників і хвороб. Вирощувати її значно вигідніше. Виконуючий обов’язки директора місії USAID в Україні Джон Пеннел повідомив, що нині вже 200 українських фермерських господарств забезпечують селекційним матеріалом, навчають інноваційних технологій.

«Ми хочемо допомогти вам запровадити найсучасніші технології підвищення якості картоплі. В Україні – величезні можливості для її вирощування. Від цього виграють всі: фермери зможуть вести свій бізнес ефективніше, отримають більше доходу, а споживачі матимуть якіснішу продукцію», - каже він.

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька зазначила, що фермери мають навчитися не тільки вирощувати картоплю.

«Зараз ми хочемо завдяки цьому проекту навчити її зберігати. Це прекрасний приклад картоплесховища. Воно збудоване за інвестиційною програмою спільно із USAID. Завдяки цьому у нас є можливість показати (фермерам) дуже якісні технології зберігання», - наголосила Владислава Рутицька.

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.