Питання біобезпеки в Україні необхідно вирішувати з урахуванням ринкових тенденцій | AgroNews
    
    
    
    
    
    
       
       
    
    
    
    
   
    
       

    
    
  
  
    
    

Питання біобезпеки в Україні необхідно вирішувати з урахуванням ринкових тенденцій

gmo-sm.jpg

Українські виробники сільськогосподарської продукції повинні мати право вільного вибору застосовуваних сільгосптехнологій, і тільки ринкові тенденції і попит мають встановлювати правила - які культури (ГМ або НЕ ГМ) повинні вирощуватися в Україні. Таку думку 21 червня в своїй доповіді на II Американо-українському аграрному конгресі у Вашингтоні висловив керівник комітету з біотехнологій УКАБ Борис Сорочинський.

«Держава повинна бути прагматичною і створити чітку нормативну базу з метою забезпечення доступу вітчизняних агровиробників до сучасних сільгосптехнологій, а також до точної інформації в питаннях біобезпеки», - зазначив експерт.

При цьому Борис Сорочинський нагадав, що прийнятий ще в 2007 р. Закон України про біобезпеку на практиці фактично не працює.

«Тим не менше, в підписаній в 2014 р. Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом існує норма про приведення українського законодавства у сфері біотехнологій у відповідність з європейським. Тому є надія, що в найближчі роки ця робота буде виконана», - резюмував експерт.

За матеріалами "АПК-Інформ

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.