Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних: аргументи прибічників Від сировинної України до інноваційної  Чи будемо з врожаєм: як затяжна зима вплинула на посівну 2018  Чорніше чорного: найдорожча курка несе чорні яйця  Європейський досвід: сільське господарство по-баварськи  Монополія на ринку азотних добрив призводить до значних втрат аграріїв Вільна ніша – як заробити на вирощуванні ожини   Українські аграрії використовуватимуть передові технології захисту рослин  7 лайфхаків, як вберегтися від аграрного рейдерства  Чи бути українському равлику в шоколаді? Добре там, де нас немає, або історія успіху оливкового бізнесу Чи не ворог держава українському фермерові?  Відгодівля та переробка ВРХ: Як заробити у найбільшій вільній ніші українського агробізнесу? Компанія UKRAVIT постійно рухається вперед, створюючи нові інноваційні продукти Контроль шкідників за європейськими стандартами: Pest-control  Виробник насіння майбутнього збільшує інвестиції в Україну уже сьогодні  Страхування має бути необхідною умовою при розвитку бізнесу кожного садівника  Олександр Марюхніч: “Якщо прагнеш змін – почни з себе”   Ринок зерна України: від експорту сировини до готової продукції     Як захистити врожай ріпаку озимого? Поради спеціаліста   VELES AGRO – український бренд європейської якості підкорює «Битву Агротитанів»     VELES AGRO ТЕХНІКА, ЩО ЛАМАЄ СТЕРЕОТИПИСубсидування - найбільш поширений шлях підтримки державою агрострахування в світіІсторія агроуспіху: DuPont PioneerЗахистити зібраний врожай від гризунів допоможуть ефективні родентициди від Групи компаній UKRAVITАнна Бабіч: Аби вижити в умовах непередбачуваного ринку, агрокомпаніям варто зрозуміти "силу багатьох"Компанія МАЇС презентувала оновлену лінійку гібридів кукурудзи під час семінару на ЧеркащиніАграрію важливо раціонально використовувати пестициди та агрохімікати для збереження власного врожаюПерепади температури негативно вплинули на майбутню врожайність пізніх ярих культурЗворотній зв’язок із фермером: Група компаній UKRAVIT взяла активну участь у Днях поля по всій території України

 

Агрострахування дозволяє фермеру утриматися «на плаву» в критичній ситуації

AgroNews210610.jpg

Літо - традиційно спекотна пора для аграріїв. Слідом за закінченням посівів ярих культур, підходить час збору врожаю озимих. На жаль, в поточному році природа в черговий раз випробувала на міцність українських фермерів - разом з дощовими травнем і червнем у декількох регіонах країни були зафіксовані град і шквали, які повністю знищили урожай в одних господарствах і завдали значної шкоди в інших. Говорити про понесені збитки в даному випадку зайве - вони колосальні. Разом з тим, у випадку, якщо б українські аграрії більше довіряли послугам агрострахування, то найімовірніше сюрпризи погоди не настільки боляче били б по їхніх гаманцях. Крім мінімізації можливих ризиків щодо втрат врожаю, агрострахування, по суті, дозволяє утриматися «на плаву» фермеру в критичній ситуації, впевнений гендиректор компанії «Агрориск», експерт в області агрострахування Володимир Юдін.

«Загальновідомо, що врожай, по суті, є основним капіталом аграрія. Саме під нього беруться кредити для проведення посівної в фінустановах, виходячи з оцінки потенційного врожаю, ще перед початком жнив фермер прораховує свої плани на наступний сезон. Саме тому, в разі втрати врожаю через природні катаклізми, аграрій залишається, по суті, ні з чим. У разі ж, якщо його посіви застраховані від можливих ризиків в надійній страховій компанії, він отримує впевненість в тому, що його збитки будуть відшкодовані, а отже, йому буде за що проводити наступну посівну», - пояснює Володимир Юдін.

При цьому гендиректор компанії «Агрориск» підкреслює, що, безумовно, поставитися до вибору страхового партнера аграрію слід з усією серйозністю, особливо це стосується тих фермерів, які раніше ніколи не укладали страхові договори.

«Від надійності страхової компанії, в кінцевому рахунку, залежить те, наскільки оперативно фермер отримає належні йому страхові виплати в разі настання форс-мажорних обставин. Я б порекомендував звертатися до страхових брокерів, які підбирають найбільш оптимальні умови агрострахування. Наприклад, компанія «Агрориск» працює тільки з перевіреними страховими компаніями. Наші фахівці дозволяють підібрати клієнту найбільш оптимальні умови страхування з урахуванням його побажань і, звичайно ж, фінансових можливостей. При цьому, «Агрориск» несе відповідальність перед клієнтами за умови укладеного договору», - зазначає експерт.

Володимир Юдін зазначає, що частково причина недовіри фермерів до страхових компаній, яка, на жаль, склалася на українському ринку, лежить не тільки в діяльності нечистих на руку страховиків, але і державній політиці в даній сфері. Наприклад, фактором, який змушує фермера задуматися, а чи потрібно йому страхуватися, є відсутність державної субсидії на страхові продукти. «Держава не субсидує ніякі страхові продукти, тобто допомога аграріям щодо зниження вартості страхування не надається. Така ситуація у нас спостерігається з 2008 року. Якби держава закладала в бюджет суми на субсидування агрострахування, як це робиться в ряді розвинених світових держав, то впевнений, що довіра фермерів до даної послуги зросла б в рази», - підкреслює Володимир Юдін.

 

 Катерина Звєрєва, AgroNews.ua

Додати коментар
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.

 ОСТАННІ КОМЕНТАРІ